کتاب «احیای پولطلا؛ راهبرد خروج از بحران پول اعتباری» منتشر شد

کتاب «احیای پولطلا؛ راهبرد خروج از بحران پول اعتباری» (ترجمه و تدوین دکتر سید محمدحسین متولی امامی و استاد محمدحسن غلامی) در انتشارات کتاب فردا به چاپ رسید.

کتاب «احیای پولطلا؛ راهبرد خروج از بحران پول اعتباری» ترجمه کتاب «رؤیه نقدیه فی أزمه الأموال غیر الحقیقیه» نوشته دکتر ناصر یوسف و دکتر موسی العربانی، از اساتید برجسته دانشگاه بین المللی مالزی است، به بحران پول اعتباری در دوران معاصر اشاره کرده و رفتار غیرانسانی نظام پولی و بانکی امروز را معلول زیاده‌خواهی بشر در دوران مدرن معرفی کرده است.

این کتاب، با اشاره به خلق پول ظالمانه در نظام بانک جهانی و آثار و تبعات انسانی، اخلاقی و سیاسی آن در جهان معاصر، راهکار خروج از وضع موجود را احیای پول اسلام و بازگشت به دینار طلا می‌داند.

این کتاب توسط اداره اوقاف کویت در سال ۲۰۱۱ میلادی به چاپ رسیده و نشان‌دهنده وجود جریان‌های علمی طرف‌دار پولطلا در جهان اسلام است.

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که امروزه در جهان اسلام در برابر نظام بانکی شکل گرفته، مخالفت بسیاری از متفکران و صاحب‌نظران نسبت به پدیده خلق پول بانکی است که امکان نظام سرمایه‌داری را فراهم کرده و اجرای احکام و مقاصد اسلامی را به حداقل رسانیده است.

این کتاب در سه فصل تدوین شده که در فصل اول، ریشه بحران پولی و مالی جهان را در لذت‌جویی انسان معرفی می‌کند؛ در فصل دوم، شاخصه‌های پیشرفت با رویکرد اسلامی بیان می‌شود و در فصل سوم، به دینار طلا و آثار مثبت آن در آینده اقتصاد جهانی اشاره می‌کند.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب به آدرس https://bookroom.ir مراجعه کنند.

منبع خبرگزاری مهر
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.