آیا پاپ اولین کاردینال زن جهان را معرفی می کند؟

پاپ فرانسیس بارها اعلام کرده که مایل است زنان نقش فعالتری در واتیکان داشته باشند، اما آیا او جدا می خواهد اولین کاردینال زن جهان را معرفی کند؟

به نوشته دیوید گیبسون در واشنگتن پست این شایعات با انتشار مقاله ای از خوان آریاس، کشیش سابق برزیلی در یک روزنامه اسپانیایی آغاز شد.

خوان آریاس در این مقاله گفته «این یک جوک نیست و پاپ فرانسیس بارها به امکان معرفی یک کاردینال زن اندیشیده است».

آریاس به نقل از یک کشیش نزدیک به پاپ که خواسته نامش فاش نشود نوشته است «تا آنجایی که من پاپ را می شناسم او اگر بخواهد این کار را بکند درنگ نمی کند و از اینکه اولین پاپی باشد که کاردینال زن منصوب کند لذت خواهد برد».

اما در امریکا هم پدر، جیمز کینان، استاد دانشگاه بوستون در صفحه فیس بوک خود به علاقه پاپ برای انتخاب کاردینال زن اشاره کرده است.

همچنین کاردینال نیویورک تیموتی دولان، رئیس کنفرانس اسقف های امریکا هم در مصاحبه ای در پاسخ به سوالی در همین رابطه امکان وقوع این سنت شکنی از سوی پاپ فرانسیس و انتصاب اولین زن به عنوان کاردینال  را رد  نکرده است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا پاپ اولین زن را به مجمع کاردینال های انتخاب کننده خود راه می دهد یا اینها همه شایعه است. اما یک ضرب المثل در واتیکان هست که می گوید اگر تنها خداست که می تواند جهان را بیافریند، تنها پاپ هم هست که می تواند کاردینال انتخاب کند.
 
پاپ فرانسیس بارها اعلام کرده که مایل است زنان نقش فعالتری در واتیکان داشته باشند، اما آیا او جدا می خواهد اولین کاردینال زن جهان را معرفی کند؟

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.