وقوع حمله مسلحانه در نزدیکی دفتر سابق نشریه شارلی ابدو

رسانه‌های فرانسه از حمله دو فرد مسلح به سلاح سرد در نزدیکی دفتر سابق نشریه فکاهی شارلی ابدو خبر دادند.

به نقل از یورونیوز، دو فرد مسلح به سلاح سرد در پاریس نزدیک دفتر سابق نشریه هتاک شارلی ابدو حمله‌ای را انجام داده‌اند.

بر اساس گزارش‌های اولیه ۴ نفر در جریان این حمله زخمی شده‌اند که دو تن از آنها به دلیل شدت جراحات به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

به گزارش منابع آگاه دو فرد مهاجم از محل حادثه گریخته و هم اکنون تحت تعقیب پلیس و ماموران امنیتی قرار دارند. ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه نیز پس از انتشار این خبر برای شرکت در جلسه بحران به وزارت کشور رفته است.

فرماندهی پلیس شهر پاریس که پیش‌تر از دست داشتن دو نفر در حمله یاد شده خبر داده بود اعلام کرد که این حمله به وسیله یک نفر صورت گرفته است.

از سوی دیگر منابع پلیس در پایتخت فرانسه دقایقی پس از انتشار خبر حادثه اعلام کردند که یک فرد مظنون در این ارتباط دستگیر شده است.

این حادثه در خیابان نیکلا اًپِر، واقع در ناحیه یازدهم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه روی داده که گفته می‌شود دفاتر سابق نشریه جنجالی شارلی ابدو در آن قرار داشته است.

محل حادثه تحت محاصره نیروهای امنیتی درآمده و یگان‌های ویژه تحقیق و عملیاتی برای انجام مأموریت به محل اعزام شده‌اند. به گزارش فرانس پرس خیابانی که دفتر سابق نشریه شارلی ابدو در آن قرار دارد به کلی مسدود شده و ده‌ها مأمور پلیس در ورودی و اطراف آن مستقر شده‌اند.

برخی منابع همچنین از کشف یک بسته مشکوک در محل خبر داده و تصریح کرده‌اند که همین امر سبب شده تا محدوده امنیتی ایجاد شده از سوی یگان‌های ویژه گسترده‌تر شود.

شهردار ناحیه یازدهم شهر پاریس اعلام کرده که کلیه مدارس، مهد کودک‌ها و خانه‌های سالمندان در محدوده محل حادثه مسدود شده و از افرادی که در این مؤسسات هستند خواسته شده تا اطلاع ثانوی از ساختمان خارج نشوند.

این حادثه که هنوز جزئیات دقیق آن مشخص نشده همزمان با برپایی دادگاه محاکمه ۱۴ مظنون به همدستی در حمله مرگبار سال ۲۰۱۵ به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس و چند هفته پس از انتشار مجدد کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص) از سوی این نشریه هتاک صورت می‌گیرد.

منبع خبرگزاری ایکنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.