سخن دختران محجبه فرانسه: حجاب، انتخاب من است، برای خشنودی پروردگارم، نه برای رضایت تو

دانشگاهی ها،دبیرستانی ها و عمده جوانان مسلمان فرانسه به اتفاق این شعار را سر می دهند: حجاب انتخاب من، حق من است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «کتیبین»، انگشت اتهام رسانه ها، سیاستمداران و رهگذران همواره به سمت زنان محجبه دراز است.

فرانسه، از کشورهای برجسته در بی حرمتی نسبت به زنان مسلمان شناخته شده است، اما برای زنان مسلمان فرانسه با آینده ای نامعلوم حجاب انتخابی تغییر ناپذیر محسوب می شود.

اکرم، دختر 14 ساله فرانسوی می گوید: پوشش حجاب همیشه برای من یک رویا بوده است و یکسال است که این رویا برای من محقق شده است. روزهای اول همیشه سخت است به خصوص اینکه من نخستین کسی ستم که در خانواده ام حجاب را انتخاب کردم .

سلوا، دختر 16 ساله فرانسوی اظهار داشت: برای خانواده های مسلمان پوشش حجاب بدیهی و معمول است، خانواده فرانسوی من نسبت به این موضوع غریب هستند و پوشش حجاب برای من دشواری هایی دارد آنها راه من را نمی شناسند زمان زیادی طول می کشد تا من آنها را متقاعد کنم که حجاب انتخاب صادقانه من است.

فاطیمای 17 ساله با لبخند در این باره اذعان می دارد: حجاب برای آنها مشکل ساز است، اما این اهمیتی ندارد من به عکس العمل آنها اهمیتی نمی دهم، نگرانی عمیق تری وجود دارد و آن هم رنگ پوست من است. من حجاب را برای رضایت دیگران انتخاب نکرده ام، آن را برای خودم و برای پروردگارم انتخاب کرده ام.

مریم 18 ساله نیز ابراز می دارد: وقت آن رسیده تا این مفهوم در فرانسه بازنگری شود. این جوانان احساس می کنند از جامعه فرانسه طرد شده اند، این ها برخلاف سنشان بلوغ فکری کاملی دارند.

براساس این گزارش، سال 2013 به عنوان نمایش بیشترین اعمال افراطی علیه مسلمانان به ثبت رسیده است.
دانشگاهی ها،دبیرستانی ها و عمده جوانان مسلمان فرانسه به اتفاق این شعار را سر می دهند: حجاب انتخاب من، حق من است.یک گزارش از نگاه دختران مسلمان فرانسوی نسبت به حجاب

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.