با انتخاب روحانی دوران جدیدی در ایران آغاز شده است

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن اشاره به اهمیت نقش منطقه‌ای ایران اعلام کرد که در نیویورک با رئیس‌جمهور ایران دیدار می‌کند.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی «CNNturk»، «عبدالله گل» رئیس جمهور ترکیه که به منظور حضور در اجلاس سالانه سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در داخل هواپیما به روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ترکیه گفت: «به عنوان دو کشور دوست و همسایه، با جناب روحانی رئیس جمهور ایران دیدار خواهم کرد. من پیشتر هم اعلام کرده‌ام و در یک مقاله به تفصیل در مورد این موضوع توضیح داده‌ام که ایران از توان منطقه‌ای بالایی برخوردار است و نمی‌توان برای حل بحران سوریه، راهکارهایی برگزید که نقش ایران در آن نادیده گرفته شده باشد. سیاست‌های دولت ایران دارای اصول و بنیادهای مهمی است و از این گذشته دیپلماتهای ایرانی هم کارآمد، عاقل و عملگرا هستند و بدون شک برای برگزاری کنفرانس ژنو2 هم باید از توان ایرانیها استفاده کرد.»

به گزارش کردپرس وی در ادامه افزود: با انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران دوران جدیدی در این کشور آغاز شده است. اگر چه نمی توان انتظار داشت که با بروز چنین تغییراتی، کل سیاستهای جمهوری اسلامی ایران عوض شود اما در همین مدت کوتاه نیز نشانه‌هایی دیده‌ایم که نشان می‌دهد در معادلات سیاسی ایران، دوران شفاف و سازنده‌ای آغاز شده است. طی روزهای گذشته چندین زندانی سیاسی از زندان آزاد شدند و اقدامات کنونی نشان می‌دهد که ایران می‌تواند در معادلات منطقه‌ای نقش خود را به خوبی ایفا کند.»

هنوز در مورد زمان برنامه دیدار گل و روحانی خبری منتشر نشده است.

فارس
رئیس‌جمهور ترکیه ضمن اشاره به اهمیت نقش منطقه‌ای ایران اعلام کرد که در نیویورک با رئیس‌جمهور ایران دیدار می‌کند.عبدالله گل رئیس‌جمهور ترکیه:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.