شکایت مسلمانان از پلیس نیویورک به اتهام جاسوسی

سازمان‌های اسلامی آمریکا با تنظیم دادخواستی علیه پلیس نیویورک به اتهام جاسوسی از اقلیت مسلمان و اماکن عبادی آنان، شکایت کردند.

به گزارش جهان ادیان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آنیسلام، "حینا شمسی"، مدیر گروه امنیت ملی اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا اعلام کرد: هنگامی‌که یک اداره پلیس گروهی از انسان‌های قانون‌مدار را تنها به دلیل رفتن به مسجد، نه کلیسا یا کنیسه، مظنون تلقی می‌کند، برابری و آزادی دینی در قانون کشور زیر سؤال می‌رود.
در این دادخواست، از پلیس نیویورک به دلیل هم‌ردیف قراردادن اعمال عبادی مسلمانان با فعالیت‌های مشکوک، شکایت، و درخواست شده تا پلیس نیویورک به جاسوسی از مسلمانان پایان دهد.
به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس در نیویورک، پلیس با فرستادن مأموران مخفی به جوامع دینی مسلمانان آنان را تحت نظر قرار می‌دهد و مساجد و سازمان‌های اسلامی را کنترل می‌کند.
در این گزارش همچنین عنوان شده است پلیس نیویورک با راه‌اندازی واحدی موسوم به کنترل جمعیت، از افسران لباس شخصی برای زیرنظر گرفتن اقلیت‌های دینی در این منطقه استفاده می‌کند.
اسوشیتدپرس همچنین گزارش داد پلیس نیویورک پرونده‌هایی مخفیانه‌ای در مورد کسب و کار مسلمانان جمع‌آوری و نگه‌داری می‌کند. بر این اساس، پلیس پایگاه داده‌ای در مورد محل زندگی، محل عبادت، محل خرید و حتی استفاده از اینترنت مسلمانان در دست دارد.
این افشاگری‌ها منجر به خشم مسلمانان آمریکا شد و آنان پلیس نیویورک را به دلیل نقض حقوق دینی و مدنی آنان، محکوم کردند.
بحث در مورد جاسوسی پلیس از مسلمانان از دو هفته گذشته که خبرهایی مبنی بر کنترل تلفن شهروندان از سوی دولت فدرال آمریکا منتشر شد، قوت یافت.
 
سازمان‌های اسلامی آمریکا با تنظیم دادخواستی علیه پلیس نیویورک به اتهام جاسوسی از اقلیت مسلمان و اماکن عبادی آنان، شکایت کردند.طی دادخواستی صورت گرفت:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.