جریان‌شناسی سلفیه و چالش‌های وحدت اسلامی

دوره آموزشی تخصصی ویژه واکاوی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با حضور 250 نفر از طلاب و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و همچنین اهل سنت ایران به‌منظور بررسی موضوعاتی از قبیل جریان‌شناسی سلفیه و چالش‌های وحدت اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش جهان ادیان به نقل از واحد رسانه‌ای اتحادیه بین‌المللی امت واحده، این اتحادیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امسال نیز همچون سنوات گذشته، دوره‌ای آموزشی تخصصی ویژه بررسی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با حضور 250 نفر از طلاب و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و همچنین اهل سنت ایران برگزار خواهد کرد.
در این دوره چهار روزه که در تیرماه جاری برگزار خواهد شد، اساتید بین‌المللی از مصر، فلسطین و… در کنار اساتید ایرانی حضور خواهند داشت و موضوعاتی چون جریان‌شناسی سلفیه، آخرین تحولات سوریه و فلسطین، تاریخچه و مبانی اخوان‌المسلمین، چالش‌های وحدت اسلامی، اقتصاد سیاسی در عرصه بین‌الملل و… را به بحث و اشتراک نظر خواهند گذاشت.
سال گذشته نیز بیش از 300 نفر از فعالان داخلی و خارجی حوزه بین‌الملل در کلاس‌ها و کارگاه‌های فشرده 5 روزه آخرین تحولات منطقه را در این دوره سالانه مورد بررسی قرار دادند.
اتحادیه امت واحده در ادامه این اطلاعیه به اسامی برخی از اساتید ایرانی از جمله حجت‌الاسلام مبلغی، معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام فرمانیان، رئیس گروه فرق و مذاهب دانشگاه ادیان، دکتر سعدالله زارعی، کارشناس مسائل بین‌المللی و حجت‌الاسلام مسایلی، پژوهشگر و نویسنده کتاب ارزشمند «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» که در این دوره ارائه بحث خواهند داشت، اشاره کرده است.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به سایت اتحادیه بین‌المللی امت واحده به نشانی http://unified-ummah.org/ مراجعه و یا با ایمیل info@unified-ummah.com مکاتبه کنند.
 
دوره آموزشی تخصصی ویژه واکاوی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با حضور 250 نفر از طلاب و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و همچنین اهل سنت ایران به‌منظور بررسی موضوعاتی از قبیل جریان‌شناسی سلفیه و چالش‌های وحدت اسلامی برگزار می‌شود.اتحادیه بین‌المللی امت واحده برگزار می‌کند:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.