جامعه امروزی نیازمند یک نگاه راهبردی است

دبیر نهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند یک نگاه راهبردی است اظهار کرد: اگر مهدویت را اندیشه رهبری فراتاریخی بشریت و مدیریت آینده جهان بدانیم این اندیشه نیازمند تعمق دارد که اگر این مبانی تعمق شود راه برای مهدویت باز است.

به گزارش خبرنگار شفقنا، حجت الاسلام پورسید آقایی در نهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با خیر مقدم به حضار گفت: اندیشه مهدویت رویکردهای مختلفی دارد و یک منظری که امروزه جامعه اسلامی به آن نیاز دارد، یک نگاه راهبردی است.

او ادامه داد: خاستگاه تبیین مبانی این نگاه راهبردی حوزه های علمیه است؛ از این رو پژوهشکده مهدویت به دست چند تن از بزرگان حوزه علمیه شکل گرفت.

پورسید آقایی در ادامه به بیان دیدگاه های امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: امام خمینی در کتاب صحیفه خود فرمودند، مسوولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست بلکه انقلاب ایران نقطه شروع انقلاب ها با پرچم داری امام زمان (عج) است که اگر لحظه ای مسوولان ما از وظیفه خود غافل شوند این کار خطر بزرگی به همراه خواهد داشت.

او در پایان گفت: در این همایش 48 مهمان خارجی از چند کشور ازجمله تایلند، نروژ، سوئد، مصر، عراق، پاکستان، فیلیپین، تانزانیا و… حضور دارند که 105 مقاله ارائه کردند که از این تعداد  15 مقاله فرصت طرح دارد همچنین 108 مقاله فارسی هم ارائه شده که 22 مقاله از این تعداد فرصت طرح دارند.
دبیر نهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند یک نگاه راهبردی است اظهار کرد: اگر مهدویت را اندیشه رهبری فراتاریخی بشریت و مدیریت آینده جهان بدانیم این اندیشه نیازمند تعمق دارد که اگر این مبانی تعمق شود راه برای مهدویت باز است.دبیر همایش بین المللی دکترین مهدویت:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.