انتقاد روزنامه‌های ترکیه از اردوغان

روزنامه‌های ترکیه با انتقاد از رویکرد نخست‌وزیر این کشور در همراهی با آمریکا برای حمله به سوریه تاکید دارند چنین اقدامی برای آنکارا خطرناک است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه‌ ترکیه‌ای «طرف» در مطلبی با عنوان «تناقض ترکیه در قبال سوریه» با اشاره به این که رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور خواستار سرنگونی حکومت بشار اسد با حمله آمریکا است، تصریح می‌کند که این مسئله تناقضی دارد که طی آن دولتی اسلامگرا از «مسیحیان جدید» برای سرنگونی کشوری اسلامی درخواست کمک می‌کند.

 

این مطلب در واقع اشاره‌ای است به اظهارات اردوغان که گفته بود حمله آمریکا نباید محدود باشد بلکه باید فراگیر و هدفش سرنگونی دولت دمشق باشد.

 

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بارها تاکید کرده که حمله احتمالی به سوریه، محدود به حملات هوایی خواهد بود و هرگز به اشغال نظامی این کشور منجر نخواهد شد.

 

روزنامه ملیت نیز در سرمقاله خود به قلم «فؤاد کایمان» با اشاره به اینکه ناقوس جنگ در منطقه به صدا درآمده تاکید می‌کند که حملات آمریکا باعث سقوط دولت دمشق نمی‌شود.

 

این مطلب تصریح می‌کند: اوباما گفته که حمله به معنی جنگ نیست و یک سرباز آمریکایی نیز وارد میدان نمی‌شود اما بعد از این حمله، ترکیه بیش از هر کشوری با خطر مواجه خواهد شد.

 

فؤاد کایمان تاکید می کند که موشک‌های سوری احتمالاً ترکیه را هدف قرار خواهند داد و حوادثی چون «ریحانلی» نیز امنیت کشور را تهدید می‌کند.

 

همچنین درگیری‌ مذهبی علوی‌ها با سنی‌ها در کنار مسئله کردها نیز خطراتی است که ترکیه را تهدید می‌کند و نه آمریکا و نه ناتو به آنکارا در مسیر مقابله با این تهدیدات کمک نخواهند کرد.

 

این در حالی است که در هفته گذشته فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه به مقامات ترکیه درباره هرگونه همراهی در جنگ علیه این کشور هشدار داده بود.

 
روزنامه‌های ترکیه با انتقاد از رویکرد نخست‌وزیر این کشور در همراهی با آمریکا برای حمله به سوریه تاکید دارند چنین اقدامی برای آنکارا خطرناک است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.