جنگ سوم جهانی از سوریه آغاز می شود؟

گزارش مستقیم از وضعیت حاکم بر سوریه نشان می دهد که اگرچه مردم حمله هوایی غرب به این کشور را باور ندارند، اما زندگی روزمره عملا مختل شده است.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، گزارشگر اعزامی فرانس 24 به سوریه در مصاحبه با افراد بسیاری از مردم سوریه اینگونه استنباط کرد که سوری ها حمله هوایی آمریکا به این کشور را باور ندارند ضمن اینکه به دفاع ارتش بشار اسد مطمئن هستند با این وجود از دست دادن هزاران سوری در طول درگیری های سه سال گذشته و اقتصاد متاثر از شرایط حاکم زندگی را عملا مختل کرده است.

بسیاری از زنان سوری می ترسیدند نگرانی خود را به یک خبرنگار خارجی منتقل کنند اما در جایی نیز اظهار می دارند: رفت و آمد معمولی مردم در خیابان ها ترس را از ما سلب می کند.

یک زن سوری در این باره ابراز کرد: با کمک خدا آمریکا حمله نخواهد کرد اما اگر این حمله صورت بگیرد جنگ جهانی سوم در راه است.

مردم سوریه باور دارند که اگر آمریکا حمله کند جنگ شکل دیگری به خود می گیرد و روسیه و ایران حرکت امریکا را بی پاسخ نمی گذارند از این رو است که در صورت حمله جنگ جهانی سوم حتمی می شود.

این روزها در«جارامانا» در دمشق که هروز 14 موشک به طور متوسط اصابت می کند مردم با قطعی برق روبرو هستند.

خبرنگار اعزامی فرانس 24 تصریح کرد که فاجعه خاموشی در سوریه در جریان است و مردم از نبود پول رنج می برند.

مقامات رسمی اعلام کرده اند مجامع بین المللی با چراغ سبزی که برای حمله به آمریکا نشان می دهند فاجعه دیگری همچون عراق را رقم می زنند.

آنتوان ماریوتی، خبرنگار فرانس 24 یادآور شد که آمریکا به بهانه سلاح هسته ای در عراق وارد این کشور شد و بعد از ده سال اعتراف کرد که اشتباه کرده است و این باره سوریه را نشانه رفته است.
گزارش مستقیم از وضعیت حاکم بر سوریه نشان می دهد که اگرچه مردم حمله هوایی غرب به این کشور را باور ندارند، اما زندگی روزمره عملا مختل شده است.گزارش مستقیم فرانس ۲۴ :

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.