آیت الله جوادی آملی: مسلمانان برای نجات مردم مصر دعا کنند

آیت الله جوادی آملی از همه مسلمانان جهان خواست تا برای نجات ملت و کشورهای خاورمیانه به ویژه مردم مصر دعا کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه علوم وحیانی اسراء، آیت الله جوادی آملی در دیدار مسئولان و کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ود در واکنش به حوادث تلخ روزهای اخیر مصر، همگان را برای جلوگیری از شروع جنگ داخلی در مصر دعوت به گفتگو و همکاری کرد.

معظم له افزود: مردم مسلمان برای نجات ملت‌ها و کشورهای خاورمیانه به ویژه ملت و کشور مصر به درگاه الاهی دعا و تضرع انجام دهند.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: وظیفه یکایک ما این است که هر چقدر که می‌توانیم اولاً با دعا و ثانیا با تذکر و نصیحت اجازه ندهیم که بر خلاف خواست استکبار، مصر به سمت جنگ داخلی پیش برود.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیات شریفه قرآن مبنی بر اختلاف درون قومی یهودیت و مسیحیت، افزود: اگر قومی راه حل اختلافات را به دست خود به سمت بن بست بکشاند باید بداند که این نوع اختلاف دیگر یک اختلاف عادی نیست بلکه این اختلاف، نوعی عذاب الهی و از جانب خداوند است.

استاد عالی حوزه علمیه قم خواستار دخالت نهادها و مراکز بین المللی اسلامی برای حل مناقشات مصر شد و تصریح کرد: باید مجمع تقریب مذاهب، سازمان کنفرانس اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت و دیگر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی اسلامی هر اندازه که می‌توانند با نصیحت و گفتگو، اجازه ندهند که مصر به سمت جنگ داخلی پیش برود.
آیت الله جوادی آملی از همه مسلمانان جهان خواست تا برای نجات ملت و کشورهای خاورمیانه به ویژه مردم مصر دعا کنند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.