روحانی: بدون بهبود معیشت مردم، نه اخلاق می‌ماند و نه ایمان

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پس از نخستین جلسه هیأت دولت گفت که حل معضل معیشتی مردم را در کانون وظایف اعضای دولت خود قرار داده است. وی گفت بدون تأمین زندگی مردم، نه اخلاق و معنویت می‌ماند و نه ایمان.

نخستین جلسه هیأت دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی روز یکشنبه (۲۷ مرداد/۱۸ اوت) برگزار شد. در این جلسه وزیران و سرپرستان ۱۸ وزارتخانه، معاونان رئیس جمهور و برخی مقامات نهاد ریاست جمهوری شرکت داشتند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران پس از این جلسه در برابر خبرنگاران قرار گرفت و گفت که یکی از دستورات اولین جلسه دولت تأمین کالاهای اساسی بوده و "در ماه‌های آینده برای مردم مشکلی از این بابت به‌وجود نخواهد آمد".
 

رئیس‌جمهور ایران تأکید ورزید که اولین مسئولیت همه اعضای دولت بهبود معیشت مردم است. وی اظهار داشت: «اگر زندگی مردم را تامین نکنیم آنگاه اخلاق، معنویت، رابطه صحیح و اساس ایمان در جامعه باقی نخواهد ماند.»

روحانی تصریح کرد که همه تلاش‌ها برای این است که مردم زندگی نسبتا راحتی داشته باشند.

 

رئیس‌جمهور ایران در سخنان خود تصریح کرد که "کار هماهنگ" دولت در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، برای غلبه بر مشکلات موجود از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی اظهار داشت: «علاوه بر اینکه همه دولت در بخش‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باید به طور هماهنگ عمل کنند هر یک از اعضای دولت نیز با توجه به مسائل بخش خود، موضوعات فرابخش خود را نیز مدنظر قرار دهد.»

رئیس‌جمهور ایران با تأکید بر این‌که حل مسائل اقتصادی از برنامه‌های اصلی کار دولت است، خاطرنشان کرد: «در این راستا مقرر شده تا دو جلسه در هفته با حضور وزرای اقتصادی برای ایجاد چارچوبی مشخص در زمینه حل مسائل اقتصادی تشکیل شود و همه اعضای دولت در شرایط فعلی باید خود را با تصمیمات آن جلسه اقتصادی هماهنگ کنیم.»

 

به گزارش خبرگزاری ایلنا، وی با تأکید بر این نکته که "دولت در زمینه اجرایی همواره باید تسهیل‌کننده‌امور باشد"، افزود: «اگر کار را به مردم بسپاریم، امور بهتر و با کیفیتی بالاتر و کم خرج و سریع انجام شده و نشاط به جامعه بازخواهد گشت.»

 

وی تأکید ورزید که دولت او "به قانون و مجلس که برآمده از مردم و قانون است" احترام می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روحانی گفت که در باره دریاچه ارومیه نیز تصمیماتی اتخاذ شده و کارگروهی زیر نظر وزیر نیرو تشکیل شده است که طی دو سه ماه آینده تصمیماتی خواهد گرفت.

امضای منشور اخلاقی دولت

حسن روحانی گفته بود که دولت آینده او مبتنی بر منشور اخلاقی "تدبیر و امید" تشکیل شده و عمل خواهد کرد. در اولین جلسه هیأت دولت، منشور اخلاقی دولت توسط محمد نهاوندیان، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری قرائت شد.

اعضای کابینه و معاونان رئیس‌جمهور با امضای خود زیر این منشور سوگند یاد کردند در اجرای وظایف و مسئولیت‌های خود به مفاد این منشور متعهد بمانند.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پس از نخستین جلسه هیأت دولت گفت که حل معضل معیشتی مردم را در کانون وظایف اعضای دولت خود قرار داده است. وی گفت بدون تأمین زندگی مردم، نه اخلاق و معنویت می‌ماند و نه ایمان.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.