آیت‌الله مظاهری: پای منبرها خلوت شده و این امر بسیار خطر دارد

آیت‌الله حسین مظاهری با ابراز نگرانی از عدم استقبال از منبرها گفت: متأسفانه پای منبرها خلوت شده است و این امر بسیار خطر دارد.

رییس حوزه علمیه اصفهان افزود: در روایت قدسی است که زمانی می‌آید که مردم از مسجد و عالم همچون فرار کردن گوسفند از گرگ فرار می‌کنند.

وی با بیان این‌که در ادامه این روایت آمده است که خداوند به کسانی که از علما فرار می‌کنند سه بلا نازل می‌کند، اظهار کرد: بلای اول این است که خداوند بر آنان کسانی را مسلط می‌کند که نه علم، نه رحم و نه حلم دارند، شاید مراد قرض و بدهی‌ها یا چک و سفته‌ها باشد. افراد پای منبرهای خوب بنشینند و از آن برداشت کنند و آن را یادداشت کنند.

آیت‌الله مظاهری بلای دومی که بر این نوع مردم نازل می‌شود را نداشتن برکت در این است که عمر و مال بیان کرد و افزود: اما بدتر از این، سومین بلا، یعنی خارج شدن از دنیا بدون ایمان است.

 

استاد اخلاق حوزه علمیه با ابراز نگرانی از دوستی‌های پسر و دختر گفت: این نوع دوستی‌ یکی از گناهان بزرگ شمرده شده و بلایی خانمان‌سوز است.

رییس حوزه علمیه اصفهان برخی سریال‌های صداوسیما را رواج‌دهنده این گناه بزرگ شمرد و افزود: دوستی دختر و پسر بلایی است که ضربه عجیبی به اخلاق در جامعه زده و دخترها و پسرهای ما را خراب کرده است.

وی گفت: دوستی با پیامک‌ها از سوی دختر و پسر یا به وسیله اینترنت آنان را خراب می‌کند و متأسفانه اکنون در این قضیه مانده‌ایم و برای آن چاره‌اندیشی نشده و بعضی از فیلم‌های تلویزیون و ماهواره‌ها به دوست‌یابی نامحرم در جامعه کمک کرده است و گاه موضوع برخی از سریال‌ها بر اساس موضوع دوستی محرم و نامحرم می‌چرخد.

استاد اخلاق حوزه علمیه تربیت فرزند را با وجود ماهواره و دیدن ماهواره از سوی فرزندان ناممکن دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه افراد نه مراقب خود هستند در دوست‌یابی و نه مراقب فرزندان خود هستند، همنشین انسان باید از خود انسان بهتر باشد و اگر فرزند انسان ناصالح شد، گناهان آن فرد در کارنامه اعمال انسان نوشته می‌شود.
آیت‌الله حسین مظاهری با ابراز نگرانی از عدم استقبال از منبرها گفت: متأسفانه پای منبرها خلوت شده است و این امر بسیار خطر دارد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.