جهاد با چشمان آبی در سوریه

مجله امریکایی، گزارشی را تحت عنوان “جهاد با چشمان آبی” درباره حضور عناصر اروپایی القاعده در سوریه منتشر کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، مجله "فارن پالسی" با انتشار مصاحبه اختصاصی خود با تعدادی از عناصر اروپایی که تحت لوای گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" نوشت: شمار جنگجویان خارجی خصوصا "عناصر اروپایی سفید پوست" به طرز قابل ملاحظه ای در سوریه زیاد می شود.
 

"ماتیو اولسن" مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم در آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: سوریه به صحنه نبرد جنگجویان بین المللی تبدیل شده و این نگرانی وجود دارد که این افراد بعد از بازگشت به کشور خود در اروپا یا به سمت آمریکا چه کار خواهند کرد.
 

فارن پالیسی مصاحبه خود با جنگجویان مسلح را با نام "جهاد با چشمان آبی" بدون ذکر مکان انجام آن یا نام این جنگجویان یا کشور آنها منتشر کرد.
 

ابوطلال –آنگونه که خود را معرفی می کند- یکی از جنگجویان با موی بور و چشمان آبی است که از بیان چگونگی ورود خود به سوریه خودداری می کند و می گوید که برای دیدار با خانواده اش به اروپا خواهد رفت و سپس به سوریه بازخواهد گشت.
 

اما دومین جنگجو ابو سلمان است که به نوشته فارین پالسی، مسلمان است اما اروپایی یا عربی نیست و از طریق هوایی وارد ترکیه شده و سپس به طور غیرقانونی از مرز زمینی وارد سوریه شده است؛ راهی که دیگران هم برای ورود به سوریه آن را طی می کنند.

 

ابو سلمان که با جبهه النصره و گروه دولت اسلامی در عراق و شام و سازمانهای احرار الشام و صقور الشام همکاری کرده است، گفت: هدف از نبرد در سوریه گسترش مرزهای "امارت اسلامی در عراق" است تا اینکه سرزمین شام را نیز در بر بگیرد.
 

درحالی که اخیرا درگیری های سنگینی بین عناصر مسلح موسوم به ارتش آزاد و گروه های وابسته به القاعده در سوریه صورت گرفته، ابوطلال مدعی شد: رابطه گروه دولت اسلامی در عراق و شام با گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه خوب است و آنها "مجاهد هستند وما نیز مجاهدیم".
 

اما ابوسلمان می گوید که برخی از عناصر "الحر" مجاهدان خوبی هستند. او درخصوص اینکه آمریکا عناصر بد آنها (جیش الحر) را مسلح کند، ابراز نگرانی می کند.
 

ابوسلمان عناصر "ارتش آزاد" را "گروههای بدی" توصیف می کند که خواهان دموکراسی هستند اما به خاطر آن نمی جنگند بلکه فقط برای سرقت اموال می جنگند.
 

ابوطلال و ابوسلمان با این سناریو موافق هستند که آمریکا بعد از سرنگونی نظام سوریه کار حمله به آنها با هواپیماهای بدون سرنشین را نظیر پاکستان و یمن آغاز خواهد کرد و" برخی سوری ها انقلاب دیگری علیه اسلامگراها به راه خواهند انداخت لذا وارد جنگی علیه "کفار" خواهند شد".
 

ابوسلمان درپاسخ به سوال مجله فارن پالسی از هر دوی آنها درخصوص سرنوشت اقلیت های مسیحی، علوی و شیعه در سوریه در صورت پیروزی این گروه ها گفت: باید اقلیت ها به وضعیت تن بدهند و کسانی که اینکار را نکنند اخراج خواهند شد یا می توانند کشور را ترک کنند.

مجله امریکایی، گزارشی را تحت عنوان “جهاد با چشمان آبی” درباره حضور عناصر اروپایی القاعده در سوریه منتشر کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.