شعار “یا ارتدوکس یا مرگ” از کلیسایی در پترزبورگ روسیه برداشته شد

شعار افراط گرایانه “یا ارتدوکس یا مرگ” که بر یکی از درهای کلیسای ارتدوکس “پترزبورگ” روسیه نصب شده بود، با حکم دادگاهی در این کشور، برداشته شد.

روزنامه "القدس العربی"، چاپ لندن ضمن اعلام این خبر نوشت: بر اساس اعلام دادستان محلی روسیه، شعار افراط ‌گرایانه "یا ارتدوکس یا مرگ"، که کراهت مذهبی و برتری دین مسیح را ترویج می‌داد، از روی درهای یک کلیسا ارتدوکس در حومه شهر "سن پترزبورگ" روسیه برداشته شد.
 

به گفته این دادستان روس، دادگاه در ماه فوریه طی حکمی خواستار برداشته شدن نشان فلزی نصب شده با عبارت "یا ارتدوکس یا مرگ" که بر روی یکی از درهای کلیسایی در روستای "دوداچکینو" در 200 کیلومتری شرق شهر "سن پترزبورگ" قرار داشت شده بود، اما این اقدام تاکنون توسط مسئولان کلیسا انجام نشده بود.
 

این دادستان محلی با اشاره به این که نشان فلزی عبارت "یا ارتدوکس یا مرگ" در کنار نشان فلزی دیگری شامل جمله مشهور "به خدا خدمت کن و دشمنان روسیه را بکش" از "ایوان مخوف"، تزار امپراتوری روسیه بر یکی از درهای کلیسای مذکور نصب شده بود، افزود: کارشناسان فرهنگی روسیه معتقدند نصب شعار "یا ارتدوکس یا مرگ" پیروان مسیحیت ارتدوکس را به اجبار مذهبی تحریک کرده و ایده برتری این مذهب بر سایر ادیان و مذاهب را تبلیغ می‌کند.
 

این دادستان روس همچنین با اشاره به اینکه شعار "یا ارتدوکس یا مرگ" در میان گروه های افراط گرای مسیحیان ارتدوکس در روسیه رایج است، تأکید کرد: "پاتریک کیریل"، اسقف مسکو و رئیس کلیسای روسیه، در سال 2009 میلادی هشدار داده بود که این شعار خطرناک و متناقض است و از مسیحیان ارتدوکس خواسته بود دیگر این شعار را سر ندهند.
 

شعار افراط گرایانه “یا ارتدوکس یا مرگ” که بر یکی از درهای کلیسای ارتدوکس “پترزبورگ” روسیه نصب شده بود، با حکم دادگاهی در این کشور، برداشته شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.