نهی از منکر در اسرائیل آشوب آفرید

نهی از منکر یهودیان فوق افراطی یا الترا ارتدوکس در اسرائیل باز هم منجر به آشوبی دیگر در این کشور شد.

به گزارش هافینگتن پست عده ای از یهودیان افراط گرا در شهر بیت شمش در سی مایلی اورشلیم با حمله به یک اتوبوس شهری شیشه های آن را شکستند و خسارات فراوانی به آن وارد آوردند.
 

ماجرا از یک نهی از منکر ساده آغاز شد که طی آن زنی فوق افراطی به زنی دیگر که در یک اتوبوس شهری در قسمت جلو اتوبوس که مردانه است نشسته بود تذکر داد که به سمت عقب اتوبوس که زنانه است برود.
 

زن خاطی با مقاومت در برابر این تذکر به مشاجره با این زن یهودی فوق افراطی پرداخت که به مداخله شوهری وی و بقیه مسافران منجر شد. این ماجرا پس از آنکه به آشوب مبدل شد با دخالت پلیس نیز همراه شد که نتیجه آن بازداشت زن تذکر دهنده و شوهرش بود.
 

این نخستین باری نیست که عقاید سختگیرانه یهودیان فوق افراطی در اسرائیل مسئله ساز می شود. آنان که با بی حجابی برخی زنان و رفت و آمد آنان در میان مردان شدیدا مخالف هستند خود اقدام به تذکر و گاه تلاش برای اجرای اجباری شعائر یهود می کنند که این رفتارشان از سوی سایر شهروندان با مقاومت روبرو و به آشوب منجر می شود.
 

در اوایل سال 2012 نیز یک زن یهودی افراط گرا حین نصب پوسترهایی حاوی تذکرات اخلاقی مورد حمله مخالفان قرار گرفت.
 

در سال 2011 نیز یک دختر خردسال هنگام رفتن به مدرسه به دلیل نداشتن پوشش کامل از سوی چند مرد یهودی فوق افراطی مورد توهین و حمله شدید قرار گرفت چرا که به عقیده ایشان حجاب این دختر خردسال کامل نبود!
 
 
نهی از منکر یهودیان فوق افراطی یا الترا ارتدوکس در اسرائیل باز هم منجر به آشوبی دیگر در این کشور شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.