نظر مردم امریکا درباره منشا پیدایش انسان

مردم امریکا در یک نظر سنجی به ابراز عقیده خود درباره منشا پیدایش انسان پرداختند.

به گزارش سایت هافینگتون پست طی این نظر سنجی مردم امریکا به بیان دیدگاه خود درباره اینکه نظریه تکامل را درباره انسان نیز قبول دارند یا خیر، اعلام کردند.

21درصد مردم امریکا، بر اساس  آمار موسسه «You Gov poll»، معتقدند انسان طی فرآیند تکامل و بدون هیچ دخالتی از سوی خداوند به وجود آمده است.

این آمار نسبت به سال 2004 افزایشی معادل 8% را در شمار امریکایی های معتقد به این نظریه نشان می دهد چرا که در سال 2004 تنها 13% مردم این کشور چنین عقیده ای داشتند.

بر اساس این آمار 25% مردم امریکا نیز اعتقاد دارند که انسان بر اثر فرآیند تکامل به شکل کنونی خود رسیده اما این جریان با نظارت خداوند همراه بوده است.

اما در این میان 37% امریکائیها نیز معتقدند که خداوند انسان را به شکل کنونی آن آفریده است و اعتقادی به پیدایش انسان طی فرآیند تکامل ندارند.

در این نظر سنجی همچنین از مردم پرسیده شده که کدام یک از اینها باید در کتب درسی کودکان آموزش داده شود.

در پاسخ این سوال 40% مردم امریکا معتقدند باید آفرینش انسان به دست خدا در مدارس این کشور به کودکان یاد داده شود.

32درصد مردم نیز مخالف تدریس این موضوع در مدارس هستند و 29% نیز در این باره مردد هستند.
 
مردم امریکا در یک نظر سنجی به ابراز عقیده خود درباره منشا پیدایش انسان پرداختند.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 3
  1. الهام

    سلام مطالبتون خیلی خوب بودن ولی اگرکه مسیله ی پیدایش انسان رواز نظرقران علم وکشورهای دیگر وحتی دین های دیگرمقایسه میکردید خیلی خوب وعالی بود

  2. فاطمه

    عالی بود

  3. امین محسنی

    با سلام.قابل توجه آمریکایان عزیز و ایرانیان ما 4فصل داریم اگه توجه کرده باشین هیچ فصلی جا ل ما نمیشه تا حالا شده بعداز پاییز بهار بشه ن ب این دلیل ک این از برنامه ریزی شده..برنامه ریزیشم ی نفر بوده ک خداس نمیگم خدای ما خدای همس فقط باید زیاد ب دورو ورت نگاه کنی اینو بدونین ک وقتی ی درخت جوانه میزنه ب ازن خداس و از همون جوانه برگی میریزه ب ازن خداس فقطو فقط فکر کردن میخواد همین…..با تشکر

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.