سید حسن نصرالله: متهم کردن مقاومت به تروریسم، توهین به دولت و ملت لبنان است

دبیرکل حزب الله لبنان تصمیم اتحادیه اروپا درخصوص درج نام حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی را اقدامی ناشی از فشار طولانی مدت رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

سید حسن نصرالله در سخنان مهم خود در مراسم افطار بانوان حامی مقاومت اسلامی در بیروت – که به طور مستقیم از شبکه خبری العالم پخش شد- با اشاره به این که مقاومت لبنان همواره از سوی مردم مبارز و "اهل" مقاومت  مورد حمایت بوده، هجوم همه‌جانبه قوای استکبار و صهیونیزم به این جبهه را طبیعی دانست و گفت: مقاومت همواره در "متن" قرار داشته و هیچگاه در حاشیه نبوده و طبیعی است که مقاومت "مؤثر" و فعال، مورد هجوم قرار گیرد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: هرچند تصمیم اتحادیه اروپا هنوز به طور رسمی اعلام نشده، اما این تصمیم هرگز برای ما غیرمنتظره نبود. البته اروپایی ها چنین باوری ندارند و این تصمیم را خود اتخاذ نکرده اند، بلکه تسلیم فشارهای طولانی امریکا و اسرائیل شدند.

 

نصرالله سپس از تمامی احزاب و گروه هایی که این تصمیم نادرست را محکوم کردند، تشکر کرد و گفت: در روزهای آینده نیز شاهد افزایش این روند خواهیم بود.

 

سید مقاومت اسلامی لبنان افزود: اروپا با این کار خود، تجاوزات اسرائیل به لبنان را تحت پوشش سیاسی قرار داد و خود را در همه تجاوزات صهیونیست ها به لبنان شریک کرد.

 

نصرالله سپس با اشاره به شادمانی صهیونیست ها از این تصمیم اروپا، به برخی گروه های لبنانی هشدار داد که اگر می خواهند شادمان باشند، خوشحالی خود را پنهان کنند تا به نتانیاهو و دیگر صهیونیست ها شباهت پیدا نکنند.

 

به گفته نصرالله، اسرائیل در همه حملات و تجاوزات خود به لبنان از حمایت هائی مشابه حمایت کنونی اتحادیه اروپا برخوردار بوده و کشورهای اروپائی با تصویب این طرح، اعتبار خود و اصول و حاکمیت خود را زیر سؤال بردند.

 

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: متهم کردن مقاومت به تروریسم، توهین به دولت و ملت لبنان است. اروپا اذعان می کند که اسرائیل اراضی کشورهای عربی را اشغال کرده است، ولی با این حال این رژیم را تروریست نمی داند، زیرا به اصول و مبادی بین المللی پایبند نیست بلکه فقط به فشارها تن می دهد. 

 

نصرالله افزود: نود درصد کشورهای جهان در تجاوز سال  2006 رژیم اسرائیل به لبنان از این رژیم حمایت می کردند، ولی این رژِیم نتوانست لبنان را شکست بدهد. حالا هم این مصوبه هیچ تأثیری در روحیه ما نخواهد گذاشت.

 

وی در ادامه اتحادیه اروپا را به بازنگری و عقب نشینی از این تصمیم نادرست فرا خواند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصمیم اتحادیه اروپا درخصوص درج نام حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی را اقدامی ناشی از فشار طولانی مدت رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.