روایتی از پشت پرده گنجاندن حزب الله در فهرست تروریستها

نماینده سابق پارلمان لبنان تاکید کرد که فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در تصمیم اتحادیه اروپا برای گنجاندن شاخه نظامی حزب الله در لیست به اصطلاح تروریسم، نقش تعیین کننده داشته است.

"نزیه منصور" روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم با اشاره به گستردگی حضور مقاومت در همه مناطق کشور اظهار داشت: مقاومت لبنان با همه گروه های معاند اعم از رسانه ها، گروه های سیاسی، داخلی و بین المللی در حال نبرد است.

 

وی افزود: مقاومت تفکری فراگیر است و هریک از اعضای سیاسی، نظامی یا امنیتی حزب الله در نوع خود بخشی از مقاومت هستند و درشرایط مختلف در سالهای  1993، 1996، 2000 و 2006 آن را ثابت کرده اند و در واقع گروهی با رویکردی غیر نظامی هستند، اما زمانی که زمان عمل فرا می رسد و سخن از مقابله با تجاوزات اسرائیل و دیگران به میان می آید، گروه های مقاومت لبنان اعم از زنان، مردان و کودکان همه به افرادی مبارز تبدیل می شوند.

 

نمایندگان سابق پارلمان لبنان تاکید کرد: همه شاخه های مقاومت، اعم از نظامی، سیاسی و اطلاع رسانی، یک پیکره هستند و نمی توان آنها را از یکدیگر جدا کرد.

 

منصور در خصوص طرح رویکردهای جدید در تشکیل دولت لبنان گفت: هدف از طرح مساله دولت مستعفی و تشکیل دولت جدید و فشارهای آمریکا بر رئیس جمهوری لبنان، شراکت ندادن حزب الله در دولت بود. 

 

وی افزود: این مساله باید مجددا بررسی شود تا افراد و گروه های تابع آمریکا که از کنسولگریها و دیپلماتها دستور می گیرند و گهگاهی به لبنان آمد و شد دارند و کسانی که به عدم مشارکت حزب الله در دولت جدید تحریک و تشویق می کنند، شناسایی شوند.

 

منصور تصریح کرد: برخی دولتهای اروپایی تحت اراده امریکا هستند و تسلط امریکا بر تصمیمات اروپا در زمینه های مختلف سیاسی، به منظور حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه است.

 

وی با اشاره به اقدامات تروریستی گروه های مسلح در سوریه خاطرنشان کرد: تروریستها از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا و رژیم های عربی تحت امر امریکا برای تخریب و ویرانی سوریه تلاش می کنند و با مخالفان طرح های امریکا واسرائیل در منطقه می جنگند، در حالی که مقاومت از گروه های مختلف مردم سوریه حمایت؛ و برای پایان دادن به بحران سوریه تلاش می کند.

 

نماینده سابق پارلمان لبنان در باره تاکید اروپایی ها بر ادامه مذاکره با همه احزاب لبنانی از جمله حزب الله، همزمان با درج نام حزب الله در فهرست تروریسم افزود: آنها می خواهند با این درخواست پیامی ابلاغ کنند مبنی بر اینکه بیایید با هم به تفاهم برسیم، اما از سوریه و رژیم صهیونیستی دوری کنید، اما مقاومت فریب این بازی ها را نخواهد خورد، زیرا فشار مستقیم یا غیر مستقیم امریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی در این تصمیم گیری موثر بوده است.

 

منصور در پایان تصریح کرد: سفرا و دیپلماتهای غربی مقیم لبنان و حتی بدخواهان حزب الله در لبنان، می دانند که مقاومت در متن دولت بلکه یکی از ارکان آن است و هم چنین یکی از ارکان اصلی پارلمان است و نمی توان آنها را ازهم جدا کرد، هم چنان که نمی توان در خصوص تجزیه لبنان، با مقاومت وارد معامله شد.

نماینده سابق پارلمان لبنان تاکید کرد که فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در تصمیم اتحادیه اروپا برای گنجاندن شاخه نظامی حزب الله در لیست به اصطلاح تروریسم، نقش تعیین کننده داشته است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.