حزب الله لبنان در فهرست سازمانهای تروریستی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا نام حزب الله لبنان در فهرست سازمانهای تروریستی خود قرار داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، منابع رسانه‌ای به نقل از دیپلماتهای اروپایی تأکید کردند وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جلسه امروز خود در "بروکسل" درباره قرار دادن نام حزب الله لبنان در فهرست سازمانهای تروریستی خود به توافق رسیدند.

این منابع با این حال تأکید کردند که وزرای خارجه کشورهای اروپایی بر تمایل خود برای ادامه گفت و گو با همه احزاب سیاسی لبنانی از جمله حزب الله که نقشی مهم در این کشور دارد، تأکید کرده اند.

روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" امروز در گزارشی اذعان کرد که این تصمیم اتحادیه اروپا در پی فشارهای رژیم صهیونیستی در حال بررسی است.
به نوشته این روزنامه، دولت انگلیس با مطرح کردن اتهام دست داشتن حزب الله در انفجار بلغارستان و مشارکت حزب الله در جنگ سوریه، از حامیان اصلی این طرح است.

فایننشال تایمز تأکید کرد: قرار گرفتن حزب الله در فهرست تروریستی اروپا زمینه را برای اعمال تحریم ها علیه این حزب فراهم خواهد کرد، که از جمله آنها بلوکه کردن اموال و منابع مالی و ممنوع السفر کردن حامیان و اعضای حزب الله است.
تلاش اروپا برای تحت فشار قرار دادن مقاومت لبنان درحالی است که برخی اعضای این اتحادیه از حامیان گروه های مسلح و تروریستی در سوریه به شمار می آیند و از آغاز بحران و جنگ در سوریه شمار قابل توجهی از تروریستها و افراد مسلح از کشورهای مختلف اروپایی به سوریه اعزام شده و در قتل و کشتار مردم این کشور سهیم بوده اند؛ امری که با اطلاع کامل مسئولان این کشورها همچنان ادامه دارد.

اتحادیه اروپا نام حزب الله لبنان در فهرست سازمانهای تروریستی خود قرار داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.