اعلام جرم دادستان زاهدان علیه شرکت ایرانسل به خاطر توهین به خلفا

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان گفت: مواضع وحدت‌آمیز رهبری و نص قانون را در اعلام جرم علیه اپراتور ایرانسل مدنظر قرار داده‌ایم.

محمد مرزیه اظهار داشت: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان، دادستان زاهدان به عنوان مدعی‌العموم، علیه شرکت ایرانسل که اقدام به برگزاری مسابقه‌ای با محتوای خلاف وحدت کرده، اعلام جرم کرده است.

وی، خاستگاه اعلام جرم علیه شرکت ایرانسل را لزوم رعایت قانون برای هر قشر و مذهب عنوان کرد و افزود: ما براساس قانون که برای همه فصل‌الخطاب است و همچنین نظرات رهبری در مورد ضرورت وحدت، رسیدگی به این موضوع را در دستورکار قرار دادیم.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان با اشاره به وظیفه دادستانی در مواجهه با چنین موضوعاتی، تأکید کرد: هر زمان که افرادی قصد ایجاد تنش و اختلاف در کشور دارند، دادستانی ورود خواهد کرد.

مرزیه، نخبگان اهل سنت و شیعه را به پرهیز از افراط و تفریط در مسائل مشابه توصیه کرد و بیان داشت: نخبگان جامعه باید با پرهیز از دامن زدن به اختلافات، عوام را توجیه کرده و با تفرقه مقابله کنند.

دادستان زاهدان با تأکید بر بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری و مواضع ایشان درباره اهل سنت و لزوم وحدت در جهان اسلام، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از معتقدان واقعی به تقریب مذاهب در جهان اسلام هستند و نخبگان شیعه و سنی باید با دقت در رهنمودهای رهبری در امر وحدت، هر جایی که انحرافی را از این نقطه‌نظرات مشاهده کردند، برخوردی منطقی و صحیح را در پیش گیرند.

گفتنی است شرکت ایرانسل به مناسبت ماه رمضان در یک مسابقه پیامکی از عمر با عنوان "فریب خورده شیطان" نام برده بود که این مسئله با اعتراض شدید اهل سنت در شهرهای مختلف ایران روبرو شد.
 

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز روز جمعه در خطبه‌های نماز، با متهم ساختن شرکت ایرانسل به اهانت به خلیفه دوم گفت: "در مسابقه یکی از شرکت‌های وابسته به ایرانسل به بزرگان اسلام اهانت شده است و توصیه من به همه شرکت‌ها این است که هرگز اسباب تفرقه و نارضایتی مردم را فراهم نکنند."

وی همچنین خواستار عذرخواهی ایرانسل از ملت ایران و جامعه شیعه و سنی به دلیل این اهانت شده و اعلام کرد به هر مذهبی اهانت بشود برای همه مردم ناگوار است.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان گفت: مواضع وحدت‌آمیز رهبری و نص قانون را در اعلام جرم علیه اپراتور ایرانسل مدنظر قرار داده‌ایم.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.