سازگاری کار و دینداری، کانون توجه در انگلیس

در پی شکایت یک شهروند یهودی، مسئله سازگاری کار و دینداری، در انگلیس کانون توجه قرار گرفت و دولت انگلیس اعلام کرد درباره شکایات شغلی شهروندان یهودی خود تحقیق می کند.

به نوشته سایت ریلیجن نیوز دولت این موضع پس از آن اعلام شد که در جریان یک پرونده قضایی مشخص شد یک شهروند یهودی به دلیل آنکه اعلام کرده بود بنابر آموزه های یهود در روز شنبه (شبت) حاضر نیست کار کند، از دریافت حقوق هفتگی محروم شده بود. در جریان این پرونده رای به نفع ژاکوب اسلینگر شاکی 19 ساله صادر شد.
 

پس از اعلام این رای وزارت کار انگلیس از دیگر یهودیانی که احساس می کنند به دلیل عقاید دینی حقی از آنها در زمینه اشتغال ضایع شده است در خواست کرد تا برای ارائه شکایت خود به این وزارت خانه اقدام کنند.
 

اما آنچه با بروز این داستان در این کشور پیش آمده این است که شاید پیروان دیگر ادیان نظیر اسلام نیز بخواهند در موارد مشابه دست به دادخواهی بزنند.
 

در این حال معاون دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا، ابراهیم موگرا با حمایت از این شهروند یهودی در این ماجرا از اینکه بسیاری از شرکت ها در این کشور برای اشتغال افراد مذهبی پیش شرط می گذارند انتقاد کرد.
 

همچنین آنیل بانوت مدیر شورای هندوهای بریتانیا نیز با حمایت از شاکی این پرونده گفت در آیین هندو نیز روزهایی وجود دارد که کار کردن در آن روزها ممنوع است.
 

در پی شکایت یک شهروند یهودی، مسئله سازگاری کار و دینداری، در انگلیس کانون توجه قرار گرفت و دولت انگلیس اعلام کرد درباره شکایات شغلی شهروندان یهودی خود تحقیق می کند.در پی شکایت یک شهروند یهودی؛

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.