راه‎اندازی رشته الهیات اسلامی و مطالعات دینی در دانشگاه کاتولیک لوون بلژیک

وزیر آموزش بخش هلندی‌زبان بلژیک از راه‎اندازی رشته الهیات اسلامی و مطالعات دینی در دانشگاه کاتولیک «لوون» خبر داد.

به گزارش ایکنا، «پاسکال اسمت»، وزیر آموزش بخش هلندی‌زبان بلژیک اعلام کرد رشته الهیات اسلامی و مطالعات دینی از سال 2014 در دانشگاه کاتولیک «لوون» راه‌اندازی می‌شود.
 

وی افزود: متأسفانه امامان جماعت ساکن بلژیک با زبان‌های مختلفی که در کشور وجود دارد آشنا نیستند و اغلب فعالیت‌های خود را به زبان عربی انجام می‌دهند و این نوعی خلاء در این حوزه است. به همین دلیل با راه‌اندازی این رشته دانشگاهی افراد علاقه‌مند می‌توانند به راحتی درباره تعالیم دین اسلام آگاهی کسب کنند.
 

وزیر آموزش بخش هلندی‌زبان بلژیک همچنین بر اهمیت شناخت نیازهای جوانان مسلمان اروپا تأکید و عنوان کرد: اغلب علمای مسلمانی که در بلژیک زندگی می‌کنند از کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند و به همین دلیل حتی با زبان هلندی و نیازهای نسل جوان مسلمانان ساکن اروپا آشنا نیستند. دانشگاه کاتولیک «لوون» نیز از این پس برای آموزش امامان جماعت آشنا به زبان‌های اروپایی تلاش خواهد کرد.
 

وی در پایان تأکید کرد: امامان جماعتی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و یا افراد علاقه‌مند به یادگیری تعالیم اسلامی به شرط داشتن لیسانس، می‌توانند در سطح فوق لیسانس رشته الهیات دانشگاه «لوون» ثبت‌نام کنند.
 

وزیر آموزش بخش هلندی‌زبان بلژیک از راه‎اندازی رشته الهیات اسلامی و مطالعات دینی در دانشگاه کاتولیک «لوون» خبر داد.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. mahmoud

    با سلام و خسته نباشید به شما عزیزان من دارای مدرک فوق لیسانس بیهو شی از ایران هستم و در کشور فنلاند زندگی میکنم لطفا راهنمایی کنید تا بتوانم در رشته الهیات تحصیل کنم با تشکر از مت شمامحمود صاحبی

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.