شلیک توپ افطار، ممنوع!

مقامات رژیم صهیونیستی شلیک توپ برای اعلام زمان افطار در قدس شریف را ممنوع کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یکی از آیین هایی که از گذشته در سرتاسر دنیای عرب مرسوم بوده، شلیک توپ در وقت افطار در ماه مبارک رمضان است که پایان روزه داری یک روز و زمان افطار را اعلام می کند.

این سنت قدیمی هنوز هم در کشورهای مختلف اسلامی اجرا می گردد، اما مسلمان قدس شریف که سال ها این سنت دیرینه را در زمان افطار انجام می دادند، توسط رژیم صهیونیستی از اجرای این سنت دیرینه محروم شده اند.

"رجائی صندوقه" که از یک ربع قرن تاکنون مسؤولیت شلیک گلوله های توپ برای اعلام زمان افطار در قدس را به عهده دارد، در این باره می گوید: شلیک توپ افطار در ماه مبارک رمضان سنتی دیرینه است که از صدها سال تاکنون در جهان عرب رواج دارد.

وی افزود: "این امر مسوولیتی بزرگ است که خانواده من از 120 سال تاکنون آن را به عهده دارند و من اینک پسرم را برای این مسوولیت آماده می کنم تا پس از من این کار را ادامه دهد. خانواده من به این مسؤولیت که از آبا و اجدادمان به ارث رسیده، افتخار می کنند، اما با اقدام صهیونیست ها در منع شلیک توپ افطار، خانواده من از این افتخار محروم خواهند شد".

مسلمانان قدس شریف از مقامات رژیم صهیونیستی خواسته اند تا در تصمیم خود مبنی بر منع شلیک توپ افطار در ماه مبارک رمضان تجدید نظر کنند. 

 

مقامات رژیم صهیونیستی شلیک توپ برای اعلام زمان افطار در قدس شریف را ممنوع کرده اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.