جایزه‌ پژوهشگر برتر در حوزه‌ دین و مطالعات بین‌المللی به چه کسی رسید؟

آر . اسکات اپلبی، رئیس دانشکده ماریلین کوهف، آموزشگاه مصالح جهانی کوهف، برنده جایزه‌ی علمی دین و مطالعات بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ شد. اپلبی این افتخار را در کنوانسیون انجمن مطالعات بین المللی (ISA) در تورنتو پذیرفت. این تجلیل به اسکالرشیپ اپلبی و سهم او در زمینه مطالعات جهانی کمک می‌کند.

کمیته دین و ارتباطات بین‌المللی ISA که این جایزه را ارائه می‌کند اعلام کرد: «آثار اسکات اپلبی توجه دانشجویان را به دین جلب کرده است و اهمیت دین را در جهان نشان داده است. تحقیقات او الهام بخش مباحث و پژوهش‌های بسیاری از رشته هاست.»

مباحث اصلی اپلبی توسعه‌ی مفاهیم کلیدی در مطالعه‌ی دین و روابط بین‌المللی، از جمله بنیادگرایی؛ نقش دین در جنگ و ایجاد صلح؛ صلح پایدار؛ مشارکت دینی؛ گفتگوی دینی؛ مشارکت دینی در سیاست خارجی و ایجاد صلح استراتژیک است؛ مجموعه‌ای از شیوه‌هایی که هدف آن‌ها تبدیل جامعه از یک وضعیت خشونت آمیز یا بی‌عدالتی عمیق به یک صلح پایدار است.

اسکات ام. تامس، استادیار روابط بین‌الملل در دانشگاه بت انگلستان، که یکی از شرکت‌کنندگان در این مراسم بود گفت: «اسکات اپلبی نشان داده است که دین هم می‌تواند خشونت و درگیری سیاسی افزایش دهد و هم می‌تواند مشارکت مدنی، توسعه، حل مناقشات و مصالحه را افزایش دهد.»

همچنین اپلبی از همکاران خود برای ایجاد برنامه‌های تحقیقاتی جدید و مبتکرانه مانند یک پروژه بزرگ و چند ساله که تعامل بین افراد کاتولیک، مسلمان و سکولار را در دنیای مدرن مورد مطالعه قرار می‌دهد، تمجید و تشکر کرد.

آتالیا عمر، استادیار دین، مناقشات و مطالعات صلح که در این گردهمایی شرکت داشت گفت: «هدایت یک مؤسسه‌ صلح برای بیش از یک دهه و به طور مداوم با وجود رنج‌های انسانی باعث ایجاد کشمکش بین تئوری و عمل شده است.»

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.