چرا برخی روحانیان در سیاست به افکار عمومی توجهی ندارند؟

باوجود آنکه ترامپ و سیاست‌هایش مخاطرات فراوانی برای جامعه جهانی داشته و افکار عمومی هرروز درگیر سیاست‌های رئیس جمهور امریکاست بررسی‌ها در امریکا نشان می‌دهد ۵۱ درصد از کشیش‌های امریکایی عملکرد ترامپ به عنوان رییس جمهور را تأیید می‌کنند. آیا ملاک‌های روحانیان مذهبی در سیاست متفاوت از مردم است؟

به گزارش دین‌آنلاین در حالی که فقط ۲۵ درصد از کشیش‌های امریکایی بی‌قید و شرط از ترامپ پشتیبانی می‌کنند، اسکات مک کانل، سرپرست گروه مطالعاتی برروی کشیش‌های امریکایی می‌گوید: ” پس از حدود دوسال ریاست جمهوری ترامپ برخی از کشیشان به آنچه او انجام داده است، دیدگاه مثبت و برخی دیدگاه منفی دارند و نوع سؤال‌هایی که از آنها پرسیده می‌شود در نظر آن‌ها تأثیر دارد به نحوی که اگر سؤال‌ها بی‌طرفانه نباشد تعداد بیشتری عملکرد ترامپ را تأیید می‌کنند.”

البته باید گفت نتیجه این مطالعات نشان می‌دهد همه کشیش‌ها از وضع موجود راضی نیستند و حدود ۲۸ درصد از آنها از عملکرد ترامپ اظهار نارضایتی می‌کنند اما ۲۰ درصد دیگر نوعی دیدگاه دوگانه به ترامپ دارند. فقدان یک دیدگاه مشخص درباره ترامپ از بی‌تمایلی کشیشان به طرفداری از یک جهت سیاسی در امریکا نشئت می‌گیرد. حدود ۸۵ درصد از کشیش‌های امریکایی-افریقایی از ترامپ ناراضی هستند و تنها ۶ درصد از این کشیش‌ها در سال ۲۰۱۶ جمهوری‌خواه بودند. در حالی که این داستان درباره کشیش‌های سفید پوست تفاوت دارد و ۵۴ درصد از آنها اعمال انجام شده توسط کاخ سفید را تأیید می‌کنند.

همچنین گروه‌های مسن‌تر حمایت بیشتری برای ترامپ اختصاص می‌دهند. حدود ۵۶ درصد از کشیش‌های ۴۵ سال و بالاتر از ترامپ پشتیبانی می‌کنند، در حالی که این درصد در کشیشان ۴۴ سال و پایین‌تر، ۴۱ درصد است.

مک کانل می‌گوید:” این نتایج شگفت‌آور نیست چراکه اکثریت کشیش‌های پروتستان جمهوری‌خواه هستند و ترامپ می‌تواند از تأیید اکثر آنها در اولین دوره خود استفاده کند.”

بررسی اخیر در طول دوهفته بین ۲۹ آگوست تا یازدهم سپتامبر به صورت تلفنی از هزار کشیش صورت پذیرفته است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.