اسقف انگلیسی می گوید کلیسای انگلیس باید از اشاره به خدا با ضمیر مذکر خودداری کند

جوانان انگلیسی تصور می‌کنند خداوند مرد است. وقتی اسقف انگلیسی براساس برخی بررسی‌ها این نکته را فهمید خواستار توقف اشاره به خداوند با ضمیر مذکر(he) گردید.

تحقیقات در انگلیس بیانگر این است که حدود نیمی از جوانان ۱۸ تا ۲۴ سال انگلیسی و یک سوم افراد بالای ۶۵ سال معتقدند خداوند مذکر است.

"ریچل تریویک" اسقف منطقه گلاستر، اولین اسقف زن در انگلیس با اعتراض به وضع موجود گفت: "من مخالفم که دختران و پسران جوان دائماً از ما بشنوند که خداوند را با ضمیر مذکر نام می‌بریم و ما باید نسبت به زبانی که استفاده می‌کنیم اندیشناک باشیم."

از نظر او اگر کلیسا در اعلامیه‌های خود همواره از ضمیر مذکر برای خداوند استفاده کند باعث احساس بیگانگی افراد غیرمعتقد به مسیحیت نسبت به کلیسا می‌شود.
 
تریویک در ادامه سخنان خود گفت: "به طور کلی اگر هرکس به سایت مراجعه کند و فقط تصاویری از مردان سفیدپوست یا به جای واژه خداوند ضمیر مذکر ببیند، همه اینها باعث ارائه پیامی ناخودآگاه به مردم می‌شود. بنابراین من بسیار تأکید دارم که ما باید در نحوه تعاملات خود نظارت داشته باشیم. اکنون با توجه به تغییر زبان به سمت تعادل جنسیتی، استفاده از زبان مردمحور مشکل قابل توجهی است. من هنگام سخنرانی یا موعظه تلاش می‌کنم از دو تصاویر مردانه و زنانه درباره خداوند استفاده کنم و از ضمیر مذکر در اکثر مواقع می‌پرهیزم، اگرچه به‌طورکلی از آن پرهیز نمی‌کنم."

سالی هرچستر، کشیش اوانجلیک در دانشگاه برونل معتقد است که اشاره به خداوند با ضمیر مذکر بدعت است و هیچ  متخصص الهیات آکادمیکی خداوند را مرد نمی‌داند.

دکتر ایان پاول دین‌شناس و عضو شورای سراسقف‌ها می‌گوید: "هویت جنسی اهمیت بسیاری دارد و هرچه به جلوتر حرکت می‌کنیم برای جوانان تصور شخصی خود بدون هویت جنسی ناممکن می‌شود. این دیدگاه که خداوند مذکر است دیدگاهی برگرفته از فرهنگ است. جوانان ارتباط زیادی با کلیسا ندارند که با آموزه‌های اصلی مسیحیت که مخالف تعیین جنسیت برای خداوند است آشنا شوند و به مقابله با آنچه بپردازند که از فرهنگ گرفته‌اند."

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.