حمایت کلیسا از آموزش‌ مسائل جنسی در مدارس

کلیسای انگلستان از تدریس مسائل جنسی در مدارس اعلام حمایت کرد. یکی از اسقف‌های عالی‌رتبه و مقامات برجستۀ این کلیسا اظهار داشته است که کودکان به سمت مسائل جنسی کشیده شده‌اند و لذا دیگر در برابر خطرات “مصون” نیستند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از تلگراف، پدر روحانی «اسفتن کانوی» سرپرست امور آموزشی در کلیسای انگلستان از مسیحیان درخواست کرد تا با زمانه پیش بروند و این واقعیت را بپذیرند که روشی که سابق بر این کارآمد بوده، امروز دیگر برای محافظت از کودکان و آماده‌سازی آنها برای زندگی در دنیای مدرن کارساز نیست. وی افزود که پدرومادرها نباید این واقعیت را نادیده بگیرند که "امروز حتّی چشم بچّه دبستانی‌ها هم در فضای مجازی به هرزه‌نگاری می‌افتد".
 
خانم جاستین گرینینگ، وزیر آموزش و پرورش اعلام داشت که رهنمودهای موجود دیگر به‌روز نیستند و دربردارندۀ روش‌های کارآمدی برای محافظت از کودکان در برابر زورگویی در فضای مجازی، مواجهه با محتوای جنسی و حفظ امنیت در فضای مجازی نیستند.

در شب چهارشنبه سندی توسط وزارت آموزش و پرورش منتشر شد که اعلام ‌داشت تا سپتامبر سال 2019 تمام مدارس ملزم به آموزش مسائل جنسی هستند.

در حال حاضر تنها یک سوّم از مدارس راهنمایی به دانش‌آموزان خود آموزش‌های لازم در رابطه با مسائل جنسی را ارائه می‌دهند.

خانم گرینینگ اصلاحیه‌ای بر «لایحۀ کودکان و خدمات اجتماعی» پیشنهاد داد مبنی بر این که آموزش مسائل جنسی باید متناسب با سن و پیشینۀ مذهبی دانش‌آموزان صورت گیرد. «انجمن اومانیستی بریتانیا» نیز از این اصلاحیه استقبال کرد، اما بند «مستثناسازیِ» مدارس دینی را مورد انتقاد قرار داد.

خیریه‌های کودکان، اتحادیه‌های معلّمین و گروه‌های مبارزاتی به استثنای سه تن از اعضای محافظه‌کارِ پارلمان از این خبر استقبال کردند. این سه تن به خانم گرینینگ هشدار دادند که اصلاحیه‌های مطرح‌شده دردسرساز خواهند بود، چراکه عملاً آموزش مسائل جنسی برای نخستین بار در مدارس ابتدایی اجباری خواهند شد و باب تعلیم هرزه‌نگاری در مدارس ابتدایی گشوده خواهد شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.