«خوش‌بینی در عین نومیدی»؛ کتابی از چامسکی

«خوش‌بینی در عین نومیدی؛ سرمایه‌داری، امپراطوری و تحوّل اجتماعی» مجموعه مصاحبه‌های سی جی پولیکرونیو با با نوام چامسکی درباره مسائل سیاسی روز است.

به گزارش دین‌آنلاین، این کتاب درآمد مختصر و مفیدی است بر اندیشه‌های نوام چامسکی؛ اندیشمندی که به گفتۀ نیویورک تایمز، به‌یقین برجسته‌ترین متفکّر زندۀ جهان است.

آقای پولیکرونیو مصاحبه‌های متعدّدی با چامسکی ترتیب دیده و دیدگاه‌های وی را درباره موضوعات مختلفی جویا شده است. از جملۀ این موضوعات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: «مبارزه با تروریسم»، ظهور نئولیبرالیسم، بحران پناهندگان، شکاف‌های ایجادشده در اتحادیۀ اروپا، آیندۀ صلح میان اسرائیل و فلسطین، ظهور جنبش «زندگی سیاهان اهمیت دارد»، نظام انتخاباتی ناکارآمد امریکا، خطر بحران اقلیمی و نقاط مثبت و منفی شکل‌گیری یک جنبش برای وضع تغییرات اساسی.

نوام چامسکی استاد بازنشستۀ گروه زبان‌شناسی و فلسفۀ «مؤسسۀ فن‌آوری ماساچوست» (ام‌آی‌تی) است. چامسکی موفّق شده است انقلابی در عرصۀ زبان‌شناسی نوین پدید آورد. وی مؤلف کتب سیاسی پرفروش بسیاری است که به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. چامسکی یکی از سرشناس‌ترین منتقدان سیاست خارجۀ امریکا است.

سی جی پولیکرونیو نیز یکی از نویسندگان نهاد خبری «تروت‌آوت» است. وی کتب متعدّدی تألیف کرده و مقالات وی در نشریات، مجلّات، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری معروف به چاپ رسیده‌اند.

این کتاب 180 صفحه‌ای یازدهم آوریل 2017 توسط انتشارات هی‌مارکت بوکز منتشر شده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.