رئیس‌جمهور فیلیپین: واتیکان فقط اعانه جمع می‌کند

رئیس‌جمهور فیلیپین آقای رودریگو دوترته کلیسای کاتولیک را به خاطر مورد هجمه قرار دادن سوابق وی در زمینۀ حقوق بشر مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت کلیسا در این کشور هیچ کاری برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدّر انجام نداده و صرفاً به جمع‌آوری اعانات می‌پردازد.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از راشاتودی، کدورت بین دوترته و واتیکان از زمانی آغاز شد که این نهاد دینی نمایشگاه عکسی برای بزرگداشت قربانیان خشونت‌های فیلیپین برگزار کرد و مسبّب مرگ آنها را رئیس‌جمهور این کشور دانست.

دوترته نیز در مقابل در جشن کریسمس به کلیسا توهین کرد و گفت: "شما می‌گویید دوترته آدم‌کش است. شما کشیشان من را به خاطر مرگ هزاران نفر از معتادان به مواد مخدّر مقصّر می‌دانید، حتّی آنهایی که در بیمارستان‌ها جان باختند. اما شما خودتان کسانی هستید که عیسی مسیح را کشتید."

با این که همگان دوترته را به خاطر نقض حقوق بشر در حوزۀ مبارزه با مواد مخدّر سرزنش می‌کنند، خود وی معتقد است که عملکرد کلیسا در حوزۀ مبارزه با اعتیاد ضعیف بوده و هیچ اهمیتی به فقر و اعتیاد شایع در فیلیپین نداده است.

وی حتّی پیشنهاد داده که کلیسایی به نام خود تأسیس کند که در آن هیچ منعی وجود نداشته باشد و هرکس بتواند حتّی پنج همسر اختیار کند، مشروط به این که مسئولیت مشکلات خود را گردن بگیرد.

دوترته افزود: "کلیسا هر قدر هم که پول جمع کند، هیچ‌جا خرج نمی‌کند. حرف‌های من پر از طعنه و گلایه است چون کشیش‌ها من را مقصّر می‌دانند. اما خودشان متظاهر هستند."

وی در ادامه اظهار داشت که به خدا اعتقاد دارد، اما با دین سازمان‌یافته به‌ویژه واتیکان مخالف است، چراکه واتیکان بذر ترس از جهنم را در وجود مسیحیان می‌افکند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.