راه نفوذ دشمن به حوزه آسان‌تر است یا دانشگاه؟ علم‌الهدی پاسخ می‌دهد

امام جمعه مشهد معتقد است راه نفوذ دشمن در دانشگاه هموارتر از راه نفوذش در حوزه است چون مهندس و دکتر بی دین ساختن، راحت‌تر است از این که آخوند بی دین بسازند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد علم الهدی ظهر پنجشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه ها و طلاب حوزه های علمیه مشهد بیان داشت که از نظر من تفکر روحانیت و حوزه علمیه باید در دانشگاه پیاده شود.
وی با بیان اینکه فضای حوزه علمیه فضای مسجد است، تصریح کرد: دانشگاه هم باید به صورت مسجد در آید و کانون عبادت شود همانطوری که یک مدرسه طلبگی مرکز عبادت بوده و این معنای وحدت حوزه و دانشگاه است.

علم الهدی در ادامه عنوان کرد: این جریانی که ایجاد شده و در آن برخی از دانشجویان در دانشگاه درس های حوزوی می خوانند یا حتی به حوزه می آیند به معنای وحدت حوزه و دانشگاه نیست.

وی با بیان اینکه با این وحدت، جامعه ما جامعه ای خواهد شد که اصلا استعمار قدرت نفوذ در آن را نخواهد داشت، گفت: در پروژه نفوذ ابتدا رشته های اتصال را جدا می کنند بنابراین دشمن می کوشد این دو تکه پارچه که لباس جامعه هستند یعنی دانشجو و روحانی را از هم جدا کرده تا بتواند همه شئون کشور را تصرف کند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه هم اکنون دشمن در پروژه نفوذ، دانشگاه را هدف قرار داده است، ادامه داد: این به این دلیل است که دشمن می پندارد آنقدری که می تواند در دانشگاه نفوذ کند در روحانیت و حوزه نمی تواند، اما این به آن معنا نیست که دشمن در حوزه هم نفوذ نمی کند.راه نفوذ دشمن در دانشگاه اما هموارتر از راه نفوذش در حوزه است چون مهندس و دکتر بی دین ساختن، راحت تر است از این که آخوند بی دین بسازند.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر دشمنان و عوامل استکباری داخل و خارج از کشور دانشگاه را هدف قرار داده اند و هر حادثه سیاسی که پیش می آید جریان ها سعی می کنند دانشگاه را تصرف کنند و این یعنی منفذ ورود در جامعه جریان نخبه پروری دانشگاه و کانون نخبگان دانشگاهی است.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: ما باید این نخ و رشته اتصال بین حوزه و دانشگاه را محکم ببندیم و اطمینان داشته باشید با این اتصال از دشمن در مساله نفوذ هیچ هنری ساخته نیست و به هیچ صورتی نمی تواند به کشور ما نفوذ کند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.