عقلانیت و اعتدال دو ویژگی مهم اندیشه شیعی است/ تکفیری‌ها دستاویز کشورهای غربی هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن حضرت علی(ع) که پس از جنگ با خوارج فرمودند من چشم فتنه را کور کردم گفت: خوارج واقعا فتنه‌ای عظیم بودند زیرا انسان‌هایی افراطی و تندرو بوده و مبارزه با آنها مشکلات بسیاری داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عقلانیت و اعتدال به عنوان ویژگی‌های اصلی اندیشه شیعی گفت: غرب هم از همین خصوصیات هراس دارد و با ابزارهای گوناگون به مبارزه با ایران و سایر شیعیان می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، علی لاریجانی عصر امروز در مراسم رونمایی از کتاب «موسوعه الاحادیث العلویه» که در بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه برگزار شد اظهار کرد: باید شخصیت‌شناسی و آثار‌شناسی کاملی در مورد دانشمندان مسلمان صورت بگیرد زیرا دین اسلام برای مقام علم و عالم ارزش زیادی قائل شده است.
او افزود: در صدر اسلام خوارج تصمیم گرفتند سه نفر یعنی حضرت علی(ع)، معاویه و عمر و عاص را به قتل برسانند و در این میان تنها موفق می‌شوند امیرمومنان را به شهادت برسانند و همین مطلب در تواریخ ذکر شده است اما باید نگاه جامع‌تر و بررسی‌های بیشتری بر روی این مسأله صورت بگیرد زیرا شباهت‌هایی میان خوارج و جریان تکفیری امروز دیده می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن حضرت علی(ع) که پس از جنگ با خوارج فرمودند من چشم فتنه را کور کردم گفت: خوارج واقعا فتنه‌ای عظیم بودند زیرا انسان‌هایی افراطی و تندرو بوده و مبارزه با آنها مشکلات بسیاری داشته است.
او ادامه داد: امروز هم جریان تکفیری مصیبت بزرگی برای جهان اسلام بوده و مانند بلایی عظیم به جان مسلمانان افتاده‌اند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: پشت پرده جنایات این گروه‌ها غرب و سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای زورگو قرار دارند زیرا نمی‌توان تصور کرد که این افراد سخن از جهاد با آمریکا به میان بیاورند اما هدف حملاتشان تنها مسلمانان باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در مورد گروه‌های تکفیری و تروریست عنوان داشت: اطلاع پیدا کردیم که در عراق برخی کشورهای غربی جلسه‌هایی با این گروه‌های تندرو برگزار کرده‌اند و به آنها گفته‌اند در صورتی که پیکان حملاتتان را به سوی تشیع و ایران قرار دهید از شما حمایت می‌کنیم.
او ادامه داد: تکفیری‌ها دستاویزی برای کشورهای غربی برای رسیدن به اهداف شومشان هستند وگرنه امکان ندارد بتوانند چنین برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌هایی داشته باشند.
لاریجانی با اشاره به عقلانیت و اعتدال به عنوان ویژگی‌های اصلی اندیشه شیعی گفت: غرب هم از همین خصوصیات هراس دارد و با ابزارهای گوناگون به مبارزه با ایران و سایر شیعیان می‌پردازد.

منبع:شفقنا
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن حضرت علی(ع) که پس از جنگ با خوارج فرمودند من چشم فتنه را کور کردم گفت: خوارج واقعا فتنه‌ای عظیم بودند زیرا انسان‌هایی افراطی و تندرو بوده و مبارزه با آنها مشکلات بسیاری داشته است.دکتر علی لاریجانی،رئیس مجلس شورای اسلامی:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.