معاون فرهنگی قوه قضائیه: چرا باید لغو شدن چند کنسرت بیش از حد بزرگنمایی شود؟

اعتماد در آخرین شماره هفته از شوک انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا نوشته و پاسخ حجت‌الاسلام هادی صادقی به وزیر سابق ارشاد در مورد وجود اتاق فکر تخریب فعالیت‌های دولت یازدهم در حوزه فرهنگ را منتشر ساخته است.

پاسخ معاون فرهنگی قوه قضائیه به علی جنتی؛ چرا باید لغو شدن چند کنسرت بیش از حد بزرگنمایی شود؟
روزنامه اعتماد که امروز عناوین زیادی را به شگفتی انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا اختصاص داده، در صفحه ۲ پاسخ معاون فرهنگی قوه قضاییه به اظهارات علی جنتی، وزیر سابق ارشاد را به چاپ رسانده و نوشته است: «در مورد لغو کنسرت‌ها بزرگ‌نمایی شد»
 
در بخشی از این گزارش می خوانیم: «علی جنتی هنگام خداحافظی از وزارت ارشاد دل پر دردی داشت و سخنانی گفت که بسیاری به آن به چشم افشاگری نگاه می‌کردند. وزیر سابق ارشاد گفته بود اتاق‌های فکر برای تخریب فعالیت‌های دولت یازدهم در حوزه فرهنگ وجود دارد. حرف‌هایی که شبیه آن پیش از این هم گفته شده بود نه تنها در حوزه فرهنگ که در همه حوزه‌ها…. ماجرای قم که علم شد و بسیاری از چهره‌های دینی پیش از آنکه از وزارت ارشاد درمورد آن توضیح بخواهند به نوعی طومار معاونت ارشاد قم را پیچیدند، همان موقع علی جنتی لب به گلایه باز کرد و گفت عده‌ای به عمد در کنسرت‌ها و برنامه‌ها عکس‌ها و فیلم‌هایی را تهیه می‌کنند و به دفتر مراجع می‌برند تا علیه وزارت ارشاد از آنها استفاده شود. با این حساب علی جنتی پیش از این هم از وجود گروهی که برای وزارت ارشاد دردسر ایجاد می‌کردند سخن گفته بود اما در روز تودیع خود بود که به شکل رسمی از وجود اتاق‌های فکر سخن گفت….»
 
 
اما اکنون حجت‌الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه‌قضاییه در پاسخ به علی جنتی گفته است:
– اصلی‌ترین آفتی که در بخش فرهنگ وجود دارد از فرهنگ سیاسی کشور نشأت می‌گیرد. سیاست‌زدگی فرهنگی امروز وجود دارد و همین مساله باعث شده ما همه مسائل اصلی را از دریچه تنگ جناحی و سیاسی نگاه کنیم و این نوع نگاه کردن به فرهنگ آفت بزرگی است.
 

– در سال هزاران کنسرت برگزار می‌شود و از میان آنها چند کنسرت لغو می‌شود چرا باید لغو شدن چند کنسرت بیش از حد بزرگنمایی شود و برای آن هیاهو به وجود بیاید. معلوم می‌شود هدف از این هیاهوها برخورد سیاسی است.
 
– ممکن است در روند برگزاری یک کنسرت احتمال کاملا جدی و قطعی وجود داشته باشد که تخلفی صورت بگیرد. باید از این مساله پیشگیری و جلوگیری شود اما نباید بزرگنمایی کرد.
 
– باید در بخش فرهنگ از مسائل فرهنگی سیاست‌زدایی کرد البته این سیاست‌زدایی به معنای این نیست که غیرانقلابی رفتار کنیم بلکه باید در بخش فرهنگ غیرجناحی رفتار کرد.
 
 
 
دیگر عناوین برگزیده «اعتماد» امروز:
 
  آیت‌الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید: ترامپ و کلینتون فاسد و دروغگو هستند. تسنیم
 
 
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.