کاردینال هندوراس مخالف سقط جنین‌های آلوده به ویروس زیکا

کاردینال اسکار رودریگز، از مشاوران ارشد پاپ فرانسیس در هندوراس اخیراً در برابر موضوع «سقط جنین‌های درمانی» واکنش نشان داده است و آن را محکوم کرده است.

به گزارش دین آنلاین به نقل از واشنگتن پست، کاردینال اسکار رودریگز مارادیاگا، کاردینال کلیسای کاتولیک هندوراس در مراسم عشای ربانی در شهر زیارتی سویاپا اظهار داشت: رهبران کلیساهای کاتولیک در مناطقی که جمعیت مسیحیان در آن نقاط بالاست باید فعالانه در مسائل بهداشتی مداخله کنند و درباره بیماری‌های اپیدمیک که سلامت عمومی مردم را به خطر می‌اندازد مراقب باشند.

رودریگز با اشاره به اپیدمی زیکا گفت، با وجود اینکه انواع سقط جنین در هندوراس غیر قانونی است اما اخیراً اظهار نظرات پزشکی و تخصصی در نشریات منتشر شده است که می­گویند اگر زندگی مادر در خطر بود، یا اگراحتمال تولد کودک معلول وجود دارد، باید سقط جنین درمانی صورت گیرد. اما از نظر کلیسا سقط جنین در هیچ شرایطی نمیتواند «درمانی» باشد. صفت «درمانی» یعنی بهبود و شفا و سقط جنین چیزی را شفا نخواهد داد. سقط جنین سلب حق حیات از یک موجود زنده است.

کلیسای انجیلی و کلیسای کاتولیک هر دو درباره این بیماری هشدار داده‌اند و از مسیحیان خواسته‌اند به بهانه جنین ناقص الخلقه تن به گناه نابخشودنی سقط جنین ندهند. از نظر کلیسای کاتولیک بزرگترین گناهی که برای ابد یک مسیحی را از لطف خداوند محروم میکند گناه سقط جنین است.

در حالی که فرقه­‌های پروتستان به طور کلی مخالف سقط جنین در انواع مختلف آن نیستند اما فرقه­‌های پنطیکاستیسم و اوانجلیک که به سرعت در آمریکای لاتین رو به رشد است به اندازه کلیسا کاتولیک مخالف سقط جنین هستند و مردم این قاره را از سقط حنین باز می دارند.

کاردینال اسکار رودریگز، از مشاوران ارشد پاپ فرانسیس در هندوراس اخیراً در برابر موضوع «سقط جنین‌های درمانی» واکنش نشان داده است و آن را محکوم کرده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.