نقش قرضاوی با سرنگونی اخوان المسلمین به پایان رسید 

رادیو استون نروژ با اشاره به صدور فتوای حرمت تظاهرات علیه محمد مرسی از سوی شیخ یوسف قرضاوی ، تأکید کرد که نقش قرضاوی با سرنگونی اخوان المسلمین به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری رسا، رادیو استون نروژ در گزارشی به بررسی برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر پرداخت و تأکید کرد: سرنگونی حکومت اخوان المسلمین و عزل محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر در حقیقت سقوط سیستم امنیتی و سیاسی در منطقه است که مورد حمایت شدید شیخ یوسف قرضاوی رییس اتحادیه جهانی علمای مسلمین قرار داشت. در ادامه این گزارش آمده است: شیخ یوسف قرضاوی که رهبر معنوی و دینی اخوان المسلمین مصر است در حالی که فتوای قتل بشار اسد و لزوم جهاد برای سرنگونی نظام وی را صادر کرده بود که هرگونه مشارکت در اعتراضات علیه محمد مرسی را حرام خواند. رادیو استون ادامه داد: سرنگونی نظام اخوان المسلمین به سرنگونی نقش یوسف قرضاوی که به مزدور قطر و برخی کشورهای غربی نظیر آمریکا، انگلیس و فرانسه مبدل شده بود، منجر خواهد شد. قرضاوی پروژه های دولت قطر که با مصالح امنیتی و سیاسی آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی منطبق بود را پیگیری می کرد و به همین دلیل از گروه های سلفی خواست به صورت یکپارچه علیه بشار اسد بجنگند. استون نروژ با اشاره به فتوای گشایش دفتر رژیم صهیونیستی در قطر و قتل بشار اسد و نوری المالکی از سوی قرضاوی، اظهار داشت: اخوان المسلمین برای فروکش خشم ملت مصر به قرضاوی متوسل شده بود و وی نیز 5 روز پیش عازم این کشور شد و با فتوای حرمت مشارکت در تظاهرات علیه محمد مرسی در پی تأثیرگذاری بر مردم بود. این رادیو افزود: قرضاوی هنگامی که فتوای خود را بیهوده دید، از ملت مصر خواست تا همانگونه که در برابر ظلم حسنی مبارک صبر کردند در قبال محمد مرسی صبر پیشه سازند. وی فتواهای بسیار فتنه انگیزانه را صادر کرد تا فتنه را در کشورهای اسلامی گسترش دهد. در ادامه این گزارش آمده است: شیخ یوسف قرضاوی فتواهای فتنه انگیزانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان، دولت عراق و شیعیان جهان صادر و مقدمات عادی سازی روابط میان قطر و رژیم صهیونیستی را دنبال می کرد.
رادیو استون نروژ با اشاره به صدور فتوای حرمت تظاهرات علیه محمد مرسی از سوی شیخ یوسف قرضاوی ، تأکید کرد که نقش قرضاوی با سرنگونی اخوان المسلمین به پایان رسید.رادیو استون نروژ: 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.