الازهر مصر همه را به آرامش فراخواند

 شیخ الازهر مصر در پیامی همه گروه‎ها و قشرهای مختلف مردم را به آرامش فراخواند و نسبت به عدم توجه به حرمت خون انسان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رسا، احمد الطیب، شیخ الازهر مصر در پیامی از گروه های سیاسی و قشرهای مختلف مردم این کشور خواست آرامش خود را حفظ کرده و مواضع تندی علیه جریان های مخالف اتخاذ نکنند. در این پیام آمده است: از همه گروه ها و قشرهای مختلف می خواهیم از خشونت سیاسی، توهین به جریان های مقابل و مباح شمردن خون دیگران به شدت خودداری کرده و بدانند که خون مردم مصر پاک‎تر از آن است که در راه اهداف سیاسی ریخته شود. الطیب افزود: کسی که دستش به خون دیگری آغشته شود مطمئنا در آتش جهنم جاویدان خواهد ماند. هر کس در قتل فرد دیگری مشارکت کند نیز به این مجازات دچار می شود. شیخ الازهر خطاب به ملت مصر، گفت: از حاکمان و مردم می خواهم به عقل، دین، وطن و انسانیت تمسک جسته و مشکلات را بر اساس عقلانیت و حکمت حل و فصل کنید، حقوق شرعی و انسانی را مورد توجه قرار دهید، خون شهروندان را خط قرمز بدانید و مطمئن باشید کسانی که غیر از این رفتار کنند با ندامت و پشیمانی جبران ناپذیری مواجه خواهند شد. گفتنی است پس از صدور بیانیه شورای نظامی ارتش مصر مبنی بر عزل محمد مرسی از ریاست جمهوری، درگیری های فراوانی میان موافقان و مخالفان مرسی در شهرهای مختلف رخ داده و صدها تن از شهروندان کشته و مجروح شدند./الازهر مصر همه را به آرامش فراخواند خبرگزاری رسا ـ شیخ الازهر مصر در پیامی همه گروه‎ها و قشرهای مختلف مردم را به آرامش فراخواند و نسبت به عدم توجه به حرمت خون انسان هشدار داد.

 به گزارش خبرگزاری رسا، احمد الطیب، شیخ الازهر مصر در پیامی از گروه های سیاسی و قشرهای مختلف مردم این کشور خواست آرامش خود را حفظ کرده و مواضع تندی علیه جریان های مخالف اتخاذ نکنند. در این پیام آمده است: از همه گروه ها و قشرهای مختلف می خواهیم از خشونت سیاسی، توهین به جریان های مقابل و مباح شمردن خون دیگران به شدت خودداری کرده و بدانند که خون مردم مصر پاک‎تر از آن است که در راه اهداف سیاسی ریخته شود. الطیب افزود: کسی که دستش به خون دیگری آغشته شود مطمئنا در آتش جهنم جاویدان خواهد ماند. هر کس در قتل فرد دیگری مشارکت کند نیز به این مجازات دچار می شود. شیخ الازهر خطاب به ملت مصر، گفت: از حاکمان و مردم می خواهم به عقل، دین، وطن و انسانیت تمسک جسته و مشکلات را بر اساس عقلانیت و حکمت حل و فصل کنید، حقوق شرعی و انسانی را مورد توجه قرار دهید، خون شهروندان را خط قرمز بدانید و مطمئن باشید کسانی که غیر از این رفتار کنند با ندامت و پشیمانی جبران ناپذیری مواجه خواهند شد. گفتنی است پس از صدور بیانیه شورای نظامی ارتش مصر مبنی بر عزل محمد مرسی از ریاست جمهوری، درگیری های فراوانی میان موافقان و مخالفان مرسی در شهرهای مختلف رخ داده و صدها تن از شهروندان کشته و مجروح شدند./
 شیخ الازهر مصر در پیامی همه گروه‎ها و قشرهای مختلف مردم را به آرامش فراخواند و نسبت به عدم توجه به حرمت خون انسان هشدار داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.