انتقاد روزنامه رسمی واتیکان از توهین به خداوند در “شارلی ابدو”

اوسرواتوره رومانو(Osservatore Romano)، روزنامه رسمی واتیکان، از انتشار کاریکاتور موهن به ذات اقدس الهی در نشریه فکاهی «شارلی ابدو» فرانسه انتقاد کرد.

به گزارش دین آنلاین به نقل از وب سایت روزنامه گاردین، روزنامه رسمی واتیکان نوشت: نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در حالی با چاپ کاریکاتوری موهن به ذات اقدس الهی توهین کرد که بسیاری از علمای ادیان خشونت به دین را محکوم می‌کنند.

نشریه فکاهی فرانسوی شارلی ابدو، این کاریکاتور را در آستانه سالگرد حمله به دفتر این نشریه توسط افراط‌ گرایان منتشرکرده و در آن ذات اقدس الهی را در قالب مردی ریش­دار و خشن به تصویر کشیده که یک کلاشینکوف را به پشت خود انداخته و بخشی از لباسش آغشته به خون است.

تا به حال یک ملیون نسخه از این شماره در فرانسه انتشار یافته و قرار است شماره‌های از این نشریه به خارج از فرانسه نیز ارسال شود.

روزنامه اوسرواتوره رومانو نوشت: انتشار این کاریکاتور موهن، در حالی منتشر شده است که مسئولان این نشریه فراموش کرده اند که علمای تمامی ادیان و فرقه‌ها بر رد خشونت به نام دین تأکید دارند.
روزنامه رسمی واتیکان در ادامه نوشت: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان استفاده از لفظ «الله» برای توجیه حس تنفر را کفر دانسته است.

همچنین، این روزنامه به اظهارات انور کبیبش(Anouar Kbibech)، رئیس شورای دیانت اسلامی فرانسه اشاره کرد که وی گفته بود: انتشار این کاریکاتور موهن، احساسات مؤمنان از تمامی ادیان را جریحه‌دار می‌کند و اتحاد و یکپارچگی را در جامعه فرانسه با مشکل مواجه می‌سازد.

مجله فکاهی شارلی ابدو هفتم ژانویه 2015 هدف حمله دو شبه‌نظامی منسوب به القاعده قرار گرفت. این افراد با فریاد" الله اکبر" اقدام به کشتن کارکنان این نشریه کردند و به گفته شاهدان با فریاد «ما انتقام پیامبران را گرفتیم» و «شارلی ابدو را کشتیم» محل را ترک کردند.

اوسرواتوره رومانو(Osservatore Romano)، روزنامه رسمی واتیکان، از انتشار کاریکاتور موهن به ذات اقدس الهی در نشریه فکاهی «شارلی ابدو» فرانسه انتقاد کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.