رونمایی از کتاب خاطرات آیت‌الله‌ حاج آقا مجتبی تهرانی با حضور فرزند ایشان

کتاب «حاج آقا مجتبی» با حضور محسن اسماعیلی، حجت‌الاسلام حسین تهرانی، فرزند حاج‌آقا مجتبی ، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و علی اکبر اشعری رونمایی می شود.

کتاب «حاج آقا مجتبی» (گذری بر زندگی آیت‌الله‌العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی) شامل یادداشت‌ها و گفتارهایی از مراجع و بزرگان درباره ایشان، به تازگی در 328 صفحه توسط نشر مصابیح ‌الهدی منتشر شده است. به گزارش خبرگزاری شبستان، مراسم رونمایی از این کتاب با حضور محسن اسماعیلی، حجت‌الاسلام حسین تهرانی، فرزند حاج‌آقا مجتبی ، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و علی اکبر اشعری برگزار خواهد شد. آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی در سال 1316 در تهران متولد شد. پدر ایشان مرحوم آیت‌الله میرزا عبدالعلی تهرانی از شاگردان حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی بود که در زمان پهلوی اول با همراهی آیت‌الله شاه‌آبادی بزرگ به اقامه نماز جماعت در مسجد جامع بازار تهران مشغول بود. خاندان تهرانی از دیرباز در زمره علمای تراز اول و مجتهدان تهران بوده‌اند. آیت‌الله تهرانی تحصیل در علوم دینی و اشتغال به علوم حوزوی را از دوران کودکی آغاز کرد. او به محضر بزرگانی چون امام خمینی، آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله العظمی گلپایگانی، علامه طباطبایی، آیت‌الله داماد و آیت‌الله فرید راه یافت و در سن 25 سالگی به درجه اجتهاد رسید. حاج آقا مجتبی از سوی امام خمینی (ره) برای جمع‌آوری فتاوا و تنظیم نسخه صحیح رساله عملیه و مناسک حج خویش انتخاب شد که در سال 1343 به چاپ رسید و در اختیار مقلدان امام قرار گرفت. وی در سال 47 به نجف مهاجرت کرد تا سیر معنوی خود را در سایه فیوضات حضرت امیرالمومنین(ع) تکمیل کند و از تربیت استاد خویش نیز بهره ببرد. او در مدت سه سال در نجف به تدریس کفایه در مدرسه آیت‌الله بروجردی و تحصیل در محضر حضرت امام بود و در درس‌های خارج اصول آیت‌الله العظمی خویی و آیت‌الله العظمی حکیم حاضر می‌شد. وی از سال 51 اقامه نماز جماعت در مسجد جامع بازار تهران را برعهده داشت و جلسات اخلاق و تفسیر را نیز برای جوانان ادامه می‌داد. حاج آقا مجتبی تهرانی در سال 64 و پس از قبول کردن تولیت مدرسه مروی توسط آیت‌الله مهدوی کنی، دروس خارج خود را در مدرسه مروی ادامه داد و جلسات درس ایشان همواره مملو از طلاب سطوح عالی بود. این مرجع تقلید و استاد اخلاق، پس از 40 سال تلاش در نشر معارف اسلامی و ترویج مکتب اهل‌بیت (ع) در دی ماه سال 1391 به دیدار حق شتافت. گفتنی است، مراسم رونمایی کتاب «حاج‌آقا مجتبی» از ساعت 18 روز دوشنبه 17 تیر در فروشگاه مرکزی شهرکتاب واقع در خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته مراجعه کنند.
کتاب «حاج آقا مجتبی» با حضور محسن اسماعیلی، حجت‌الاسلام حسین تهرانی، فرزند حاج‌آقا مجتبی ، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و علی اکبر اشعری رونمایی می شود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.