مدیر هیات رزمندگان اسلام: علاقه‌ به امام حسین(ع)، یعنی علاقه به اسلام سیاسی، اسلام مجاهده و اسلام مقاتله

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «اعتماد» را مرور کرده است: «مدیر هیات رزمندگان اسلام: علاقه‌ به امام حسین(ع) یعنی علاقه به اسلام سیاسی، اسلام مجاهده، اسلام مقاتله، اسلام خون دادن و اسلام جان دادن/هیات امام حسین(ع) سکولار نداریم»، «سخنگوی دولت: انتظار می‌رفت دولت عربستان اقدامات تامینی بیشتری انجام دهد»، «هشدار پاپ: مراقب سوءاستفاده داعش از هجوم مهاجران به اروپا باشید» و «پوتین: سوریه بدون حمایت ما تبدیل به لیبی می‌شد»

مدیر هیات رزمندگان اسلام: علاقه‌ به امام حسین(ع) یعنی علاقه به اسلام سیاسی، اسلام مجاهده، اسلام مقاتله، اسلام خون دادن و اسلام جان دادن/هیات امام حسین(ع) سکولار نداریم

روزنامه اعتماد در صفحه ۷، واکنش مدیر هیات رزمندگان به گزارش و گفت‌وگوهای این روزنامه با موضوع لیست انتخاباتی مداحان کشور در اوایل شهریورماه را منعکس ساخته و با برجسته ساختن عنوان «مداحی سکولار را قبول نداریم» برای گفتگوی وی با تسنیم، می نویسد:

«اگر منظور روزنامه اعتماد از سیاسی‌ترین هیات نامیدن «هیات رزمندگان اسلام»، کار حزبی است، این هیات حزب نیست؛ از اول انقلاب تاکنون در هیچ انتخاباتی لیست نداده و به غیر از تبیین و تبلیغ معیارهای مدنظر مقام معظم رهبری در مسائل انتخاباتی ورود نکرده است و در آینده هم وارد نمی‌شود و لیست نخواهد داد. ولی اگر منظورشان هیات غیرسکولار است، بله ما به فرموده مقام معظم رهبری هیات امام حسین(ع) سکولار نداریم.

هرکس علاقه‌مند به امام حسین(ع) است یعنی علاقه‌مند به اسلام سیاسی، اسلام مجاهده، اسلام مقاتله، اسلام خون دادن، اسلام جان دادن است. اینکه در مجالس روضه یا هیات مجالس ما، نباید وارد مباحث اسلام سیاسی بشویم این را قبول نداریم.

او در ادامه اظهار داشت: مداحان مثل سایر اقشار مردم آزاد هستند نظر خودشان را اعلام کنند البته اگر با هم هماهنگ و همنظر باشند بهتر است اکثرا این هماهنگی را با هم دارند ولی مداحان، نظامی نیستند که حق ورود به انتخابات را نداشته باشند و حزب هم نیستند که فعالیت منسجم انتخاباتی داشته باشند ولی هر زمان احساس تکلیف کنند در تعیین مصداق ممکن است ورود کنند.

علی‌اکبر مداحی در واکنش به اینکه روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «لیست انتخاباتی مداحان» نوشته است هیات رزمندگان اسلام و انصار حزب‌الله در دهه ٧٠ سرآغاز شکل‌گیری جریان مداحان سیاسی شده، اینگونه واکنش نشان داد: روزنامه اعتماد در دوم شهریور ماه مطلبی با این عنوان منتشر کرد؛ اگر منظورشان مداح انقلابی و غیر سکولار است هیات ان را رواج داده و ادامه می‌دهد ولی اگر منظور ورود در همه مسائل و جناح بندی‌های سیاسی است هیات از ابتدای تشکیل تاکنون پرهیز داشته و هیات متعلق به همه رزمندگان و اقشار مختلف مردم است به لحاظ عملکرد سیاسی با انصار حزب‌الله و بعضی هیات‌های دیگر حزب‌الله تهران عملکرد متفاوتی داشته و هیچگاه در انتخابات‌ها وارد مصادیق نشده است.

وی در خصوص نحوه آموزش مداحان نیز گفت: هیات معتقد است آموزش و تربیت مداحان باید بر اساس تقوی و اخلاق، تخصص در اصول و فنون مداحی و بصیرت سیاسی به همراه ولایتمداری باشد و هر مداحی که فاقد یکی از اصول سه گانه فوق باشد کارایی و اثرگذاری لازم را در جامعه ندارد و جلساتش دچار آسیب می‌شود.»

دیگر عناوین منتشر شده در «اعتماد» امروز:

سخنگوی دولت: گرچه حادثه مسجدالحرام غیرعمدی بود اما انتظار این است کشوری که مهمان دعوت می‌کند، آنچه لازم است، در زمینه اقدامات تامینی انجام دهد. جرثقیل‌ها از مدت‌ها قبل برای تعمیر آنجا بود و انتظار می‌رفت دولت عربستان اقدامات تامینی بیشتری انجام دهد….

هشدار پاپ / پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، سیستم ناعادلانه سرمایه‌داری جهانی را مقصر بحران کنونی پناهجویان در اروپا دانست و گفت موج پناهجویانی که از مناطق جنگی خاورمیانه و آفریقا می‌گریزند، تنها بخش کوچکی از بحران هستند. وی همچنین نسبت به سوءاستفاده گروه تروریستی داعش از این فرصت و نفوذ به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در میان موج گسترده مهاجران هشدار داد.

سوریه بدون حمایت ما تبدیل به لیبی می‌شد/ ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز گذشته در سخنانی عنوان کرد که تهدید داعش از مرزهای عراق و سوریه پا فراتر گذاشته است…. اگر از سوریه حمایت نکرده بودیم، یقینا وضعیت این کشور بدتر از اوضاع لیبی می‌شد.

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «اعتماد» را مرور کرده است: «مدیر هیات رزمندگان اسلام: علاقه‌ به امام حسین(ع) یعنی علاقه به اسلام سیاسی، اسلام مجاهده، اسلام مقاتله، اسلام خون دادن و اسلام جان دادن/هیات امام حسین(ع) سکولار نداریم»، «سخنگوی دولت: انتظار می‌رفت دولت عربستان اقدامات تامینی بیشتری انجام دهد»، «هشدار پاپ: مراقب سوءاستفاده داعش از هجوم مهاجران به اروپا باشید» و «پوتین: سوریه بدون حمایت ما تبدیل به لیبی می‌شد»مرور مطبوعات/ ‌چهار‌شنبه‌ ۲۵ شهریور / روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.