صدیقی: کاش صبر می کردیم تا موریانه عهدنامه غرب را بخورد

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «روحانی: رنگ مسجد باید رنگ اسلام باشد نه رنگ و بوی حزب، جناح و تشکلی خاص»، «رئیس دفتر مقام معظم‌رهبری: دشمن، مک‌دونالد و مؤسسات اقتصادی دیگر را به‌منظور ترویج فرهنگ آمریکایی فرستاده‌است»، «کاظم صدیقی: چرا صبر نکردیم تا موریانه بیاید و عهدنامه آنها را بخورد؟»، «امام‌جمعه مشهد: نباید به خاطر توافق هسته ای، فرهنگ غربی در کشور نفوذ کره و سفره مک‌دونالد پهن شود»

روحانی: رنگ مسجد باید رنگ اسلام باشد نه رنگ و بوی حزب، جناح و تشکلی خاص
روزنامه شرق در صفحه نخست، به انعکاس سخنان رئیس‌جمهوری در سیزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد پرداخته و ذیل عنوان انتخابی «مسجد خانه حزب و جناح نیست، خانه همه مردم است» آورده است:
– در مسجد باید مسائل مهم سیاسی و جامعه و منطقه مطرح شود اما اینکه مساجد هر کدام به تبلیغ یک حزب یا گروه روی بیاورند، دیگر نمی‌توان انتظار داشت که مسجد محل وحدت و اتحاد باشد.
– مسجد خانه حزب و جناح نیست بلکه خانه همه مردم است؛ مسجد نباید رنگ و بوی حزب، جناح و تشکل خاصی به خود بگیرد و باید رنگ آن، رنگ اسلام باشد و باید جان و روح مسجد، قرآن، اهل بیت(ع) و منافع و مسائل کشور باشد.

شرق در صفحه ۳ به این اخبار کوتاه پرداخته است:

رئیس دفتر مقام معظم‌رهبری: دشمن، مک‌دونالد و مؤسسات اقتصادی دیگر را به‌منظور ترویج فرهنگ آمریکایی فرستاده‌است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی گفت: ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشند، زیرا عده‌ای به دنبال احیای تفکر شاهنشاهی در کشور هستند و می‌خواهند در ایران رژیمی سرکار باشد که حکومت ما اجرا کننده آنها باشد و این چیزی است که در دوران رژیم منحوس شاه نیز وجود داشت. او ادامه داد: خطر امروز، خطر نفوذ است و دشمن این موضوع را با ظاهری مؤدب و مهربانانه از هر طریقی دنبال می‌کند و این در حالی است که در اقدامی مؤسسات اقتصادی خود ازجمله مک‌دونالد را به‌منظور ترویج فرهنگ منحط آمریکایی، فرستاده‌اند.

کاظم صدیقی: چرا صبر نکردیم تا موریانه بیاید و عهدنامه آنها را بخورد؟
کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه دیروز تهران، با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ملت ایران و توافقات اخیر هسته‌ای گفت: آنهایی که در هشت سال دفاع مقدس شعار «جنگ جنگ تا پیروزی» سر می‌دادند چرا این شعار را ادامه ندادند. چرا صبر نکردیم تا موریانه بیاید و عهدنامه آنها را بخورد؟

امام‌جمعه مشهد: نباید به خاطر توافق هسته ای، فرهنگ غربی در کشور نفوذ کره و سفره مک‌دونالد پهن شود
حجت الاسلام علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه دیروز مشهد گفته است: شرایط فعلی کشور مانند زمان قبول ولایتعهدی امام رضا (ع) است و باید از توافق هسته‌ای برای ترویج استکبارستیزی استفاده کنیم. امام رضا (ع) ولایتعهدی را برای ترس از شهادت قبول نکردند، بلکه هدف ایشان ایجاد فضایی مناسب برای اهدافشان بود که نخستین هدف فرصتی برای معرفی امامت خود و ترویج شیعه بود تا تشیع رسمیت پیدا کند و حتی مأمون شیعه را قبول کرد. این توافق باید همان نتیجه‌ای را داشته باشد که برای امام رضا(ع) داشت نه اینکه فرهنگ غربی بر کشور ما نفوذ کند و سفره مک‌دونالد در کشور ما پهن شود.

دیگر عناوین منتشر شده در «شرق» امروز، از این قرار است:

«خلأهای حقوقی اصلی‌ترین چالش دختران، در تلاقی مشکلات زنان و جوانان»، گفتگو با با فاطمه راکعی، دبیرکل جمعیت زنان نواندیش مسلمان

بیانیه وزارت خارجه به مناسبت چهل‌وهفتمین سالروز به‌آتش‌کشیدن مسجدالاقصی از سوی صهیونیست‌ها

آیت‌الله سیستانی: عدم اجرای اصلاحات به تجزیه عراق می‌انجامد

یادداشت « شمشیر عثمانی و ناسیونالیسم آتاتورک در دستان اردوغان » به قلم اردشیر زارعی‌قنواتی

تخریب صومعه هزار و۶۰۰ ساله شهر «القریتین» سوریه توسط داعش

وال‌استریت ژورنال آسیا :داعش مسئولیت انفجار در قاهره را به عهده گرفت

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «روحانی: رنگ مسجد باید رنگ اسلام باشد نه رنگ و بوی حزب، جناح و تشکلی خاص»، «رئیس دفتر مقام معظم‌رهبری: دشمن، مک‌دونالد و مؤسسات اقتصادی دیگر را به‌منظور ترویج فرهنگ آمریکایی فرستاده‌است»، «کاظم صدیقی: چرا صبر نکردیم تا موریانه بیاید و عهدنامه آنها را بخورد؟»، «امام‌جمعه مشهد: نباید به خاطر توافق هسته ای، فرهنگ غربی در کشور نفوذ کره و سفره مک‌دونالد پهن شود»مرور مطبوعات/ ‌شنبه‌ ۳۱ مرداد/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.