جانشین فرمانده کل سپاه: رهبری حتی عدالت را درباره دشمنان نیز رعایت می‌کنند

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «اعتماد» را مرور کرده است: «قرار است ناجا، ارشاد و دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها هماهنگ ‌شوند؛ آیا لغو کنسرت های مجوزدار تکرار نخواهد شد؟»، «سردار حسین سلامی: توصیف و ترویج اندیشه‌های رهبر انقلاب نسخه سعادت همه جهان است/ایشان حتی عدالت را درباره دشمنان نیز رعایت می‌کنند» و «آیت‌الله هاشمی: امام(ره) زمان تعطیل شدن حج با اندوه زیاد گفتند: درست نیست ما حکومت اسلامی تشکیل داده‌ایم، اما حج‌ مردم تعطیل شده است»

قرار است ناجا، ارشاد و دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها هماهنگ ‌شوند؛ آیا لغو کنسرت های مجوزدار تکرار نخواهد شد؟
روزنامه اعتماد در صفحه ۱۱ از قول فرمانده نیروی انتظامی نوشته است ناجا، ارشاد و دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها هماهنگ می‌شوند.
سما بابایی در این گزارش آورده است:
«وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی کشور نهادهای ذی‌ربط در زمینه صدور مجوز برگزاری کنسرت موسیقی هستند و لازم است هماهنگی‌هایی بین سه نهاد مذکور برای صدور مجوز برگزاری کنسرت انجام شود، اگرچه نیروی انتظامی مجوز محل برگزاری کنسرت موسیقی را صادر می‌کند.»
اینها را سردار «حسین اشتری» – فرمانده نیروی انتظامی – در گفت‌وگو با «خانه ملت» گفته و تاکید کرده است برای رفع مشکلات برگزاری کنسرت موسیقی، هماهنگی‌هایی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی به عمل خواهد آمد و مجوز محل برگزاری کنسرت موسیقی از سوی این نهاد صادر می‌شود. او در حالی این سخنان را بیان می‌کند که مساله لغو کنسرت‌ها در ماه‌های اخیر و به خصوص پیش از فرارسیدن ماه مبارک رمضان به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های اهالی موسیقی تبدیل شده بود.
«علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی که چند روز قبل با رسانه‌ها داشت، بار دیگر به این مساله اشاره کرد و گفت: «تمام کنسرت‌ها توسط نیروی انتظامی لغو نشده؛ بلکه ائمه جمعه شهرستان‌ها و عناصری که دارای احساسات مذهبی بوده‌اند جلوی کنسرت‌ها را گرفته‌اند. در برخی محل‌ها مثل کنسرت اخیر در وزارت کشور قوه قضاییه اجرای آن را ممنوع کرده بود که رفع ممنوعیت شد و کنسرت نیز برگزار خواهد شد.»
حالا می‌توان به سخنان فرمانده نیروی انتظامی استناد کرد که در این خصوص برای نخستین بار اظهارنظر کرده و در عین حال وعده داده است که برای رفع مشکلات برگزاری کنسرت موسیقی، هماهنگی‌هایی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در حال انجام است. در این میان نمی‌توان این مساله را نادیده گرفت که از زمان حضور «فرزاد طالبی» به عنوان رییس دفتر موسیقی در همین مدت محدود، از حجم لغو کنسرت‌های برگزار شده به میزان قابل توجهی کاسته شده است؛ چرا که «پیروز ارجمند» رییس سابق دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعطای مجوزهای بی‌حساب نقش مهمی در افزایش لغو کنسرت‌های موسیقی داشت.

دیگر عناوین منتشر شده در «اعتماد» امروز، از این قرار است:

نامه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حسن روحانی در خصوص لزوم ادامه حمایت از جریان مقاومت

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران: امروز اندیشه‌های رهبر انقلاب در حال حرکت و ترویج هستند و توصیف و ترویج این اندیشه‌ها نسخه سعادت همه جهان است…. ایشان حتی عدالت را درباره دشمنان نیز رعایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام علی یونسی: برخی افراطیون شیعه و سنی درصدد هستند خواسته‌های اولیه اهل سنت را سیاسی جلوه دهند اما اهل سنت با هوشیاری مراقب باشند خواسته‌های مذهبی آنها به مطالبات سیاسی تبدیل نشود.

آیت‌الله هاشمی: شرایط خوبی در کشور حاکم شده است، اما هنوز بعضی از آدم‌های نادان می‌خواهند در کشور دعوا باشد، چرا که وجود خود را در اختلاف می‌بینند./ دو بار امام (ره) را در حالت حزن و اندوه زیاد دیده‌ام، یک بار زمان تعطیل شدن حج بود که گفتند: درست نیست ما حکومت اسلامی تشکیل داده‌ایم، اما حج‌ مردم تعطیل شده است. بار دیگر در مورد سرنوشت اسرا بود که بعد از آتش‌بس ‌گفتند: به فکر اسرا باشید که خیلی به آنها و خانواده‌های‌شان سخت می‌گذرد.

احمد اسیر در دادگاه/بازجویی‌های اولیه از احمد اسیر، سلفی تندروی لبنانی که روز شنبه و در حال تلاش برای فرار از لبنان به مصر در فرودگاه بیروت دستگیر شد، به بازداشت یکی از همدستان وی منجر شد. وی در بازجویی‌های اولیه فاش کرد که تعدادی از هوادارانش در انجام انفجارهای لبنان مشارکت داشته یا ابزارهای لجستیک مورد نیاز برای انجام این انفجارها را فراهم کرده‌اند.

دریابندری ۸۵ ساله که زبان انگلیسی را به‌طور خودآموز آموخته است، از برجسته‌ترین مترجمان ایرانی به شمار می‌رود که در طول دوران کاری‌اش آثاری چون متفکران روس نوشته آیزیا برلین، تاریخ فلسفه غرب اثر برتراند راسل و بسیاری آثار دیگر را به فارسی برگردانده است. فعالیت‌های حرفه‌ای دریابندری مدتی است به علت بیماری آلزایمر عملا متوقف شده است.

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «اعتماد» را مرور کرده است: «قرار است ناجا، ارشاد و دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها هماهنگ ‌شوند؛ آیا لغو کنسرت های مجوزدار تکرار نخواهد شد؟»، «سردار حسین سلامی: توصیف و ترویج اندیشه‌های رهبر انقلاب نسخه سعادت همه جهان است/ایشان حتی عدالت را درباره دشمنان نیز رعایت می‌کنند» و «آیت‌الله هاشمی: امام(ره) زمان تعطیل شدن حج با اندوه زیاد گفتند: درست نیست ما حکومت اسلامی تشکیل داده‌ایم، اما حج‌ مردم تعطیل شده است»مرور مطبوعات/ ‌چهار‌شنبه‌ ۲۸ مرداد / روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.