سیدحسن خمینی: خلوص نیت امام، بسیاری از افراد بد جامعه را ناخودآگاه خوب کرد

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «سیدحسن خمینی: به خاطر خوبی ذات عمل و نیت خالص امام، بسیاری از افراد بد جامعه ناخودآگاه خوب شدند»، «بشار اسد در تلاش برای بمباران مواضع شورشی‌ها/ بازار دوما با حملات هوایی به آتش کشیده شد» و «یک روحانی حاضر در استادیوم، علیه داور شهادت داد»

سیدحسن خمینی: به خاطر خوبی ذات عمل و نیت خالص امام، بسیاری از افراد بد جامعه ناخودآگاه خوب شدند
روزنامه شرق در صفحه ۲ به سخنان حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در جمع مربیان سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران در حسینه جماران پرداخته و ذیل عنوان «تربیت وابسته به عمل‌کردن است نه حرف‌زدن » از قول وی آورده است:
– کسی که وجودش آمیخته از کینه، حقد، حسد، غیبت، تهمت و مشکلات باشد اگر بگوید خوب باش نه‌تنها اثر نمی‌کند، بلکه افراد را به مسیر غیرخوب و ناسالم می‌اندازد.
– مقوله تعلیم و تربیت، تعلیم تابعی از سخن است که استاد مطلبی را می‌گوید شاگرد هم می‌شنود، اما تربیت بیش از آنکه وابسته به حرف‌زدن باشد وابسته به عمل‌کردن است و معلم خوب آن مربی‌ای است که ذاتا آدم خوبی است نه آنکه خوب حرف می‌زند.
– انسان گاهی اوقات نزد کسانی می‌رود که خیلی هم باسواد هستند، اما وقتی از نزد آنها بیرون می‌آیید می‌بینید که نه‌تنها دلتان باز نشده و نشاط به جانتان رسوب نکرده، بلکه دلتان گرفته و تاریک شده است، اما از سوی دیگر نزد انسان‌هایی می‌روید که حرف مهمی نمی‌زنند، ولی وقتی از نزد او بیرون می‌آیید احساس آرامش جان و روح می‌کنید. این احساس تابعی از وجود آن فرد است؛ اگر او آدم خوبی باشد جان انسان خوب، روح او آرام و قلبش مطمئن می‌شود؛ حتی بسیاری اوقات مشکلات فکری بدون گفتن حرفی حل شده و انگار آن انسان راه‌حلی داده است.
– به دلیل اینکه ذات عمل امام خوب بود و نیت ایشان خالص بود، یک جامعه خوب شد و بسیاری از افراد جامعه که بد بودند ناخودآگاه خوب شدند.
– در همین حسینیه جماران، امام وقتی بالای بالکن روی صندلی می‌نشستند آدم‌ها با نگاه‌کردن به او گریه می‌کردند؛ گویی بیان امام نبود که آنها را به گریه می‌انداخت و قلب آنها را پاک می‌کرد، بلکه حضور امام آنها را دچار این حالت می‌کرد.

بشار اسد در تلاش برای بمباران مواضع شورشی‌ها/ بازار دوما با حملات هوایی به آتش کشیده شد
شرق در صفحه «روزنامه» به چاپ عکسی از بمباران دوما در حومه دمشق پرداخته و آورده است:
«بعد از اینکه در شمال سوریه منطقه پرواز ممنوع اعلام شد و بعد از اینکه نیروهای درگیر در برخی از شهرهای این کشور آتش‌بس اعلام کردند، ناگهان خبر رسید در حومه دمشق، دوما، آتش آن‌قدر سنگین شده که ۳۰ نفر کشته شده‌اند و تعدادی هم زخمی و مجروح به بیمارستان رفته‌اند.
نیروهای دولتی وفادار به اسد در آسمان دوما مواضع شورشی‌ها را در این شهر هدف می‌گیرند، گویا آتش نیروهای سوری در نزدیکی بازار دوما فرود آمده است. سوریه بعد از مدت‌ها دوباره به صدر اخبار جهان آمده است؛ حیف که با خبر مرگ و کشتار و وحشت و آوارگی.»

یک روحانی حاضر در استادیوم، علیه داور شهادت داد
این روزنامه در صفحه ورزشی از شکایت باشگاه صبا و هیأت فوتبال قم از داور بازی این تیم با گسترش فولاد در هفته سوم لیگ‌ برتر
خبر داده و از یک روحانی برای شهادت علیه داور استفاده کرده است.
در این خبر کوتاه می خوانیم: «بعد از پایان مسابقه، درگیری لفظی‌ای بین بابک وسیله‌بر (داور مسابقه) با یک تماشاگر به وجود آمد، علی حیات‌پور، سرپرست باشگاه صبا، با اعلام این خبر گفت: «حتی یک روحانی که به‌عنوان تماشاگر در جایگاه حضور داشت و همه‌چیز را به چشم خود دیده بود، درباره این اتفاقات رخ داده و الفاظی که داور به‌کار برده، شهادت داده است. ما از فدراسیون فوتبال می‌خواهیم حتما به این اتفاق رسیدگی کند.»

دیگر عناوین منتشر شده در «شرق» امروز، از این قرار است:

یادداشت « فدرالیسم راه‌حل بحران یمن »؛ منبع: روزنامه الوسط

رهبر تازه برای بوکوحرام/ادریس دبی، رئیس‌جمهور چاد گفته است که گروه افراطی «بوکوحرام» رهبر تازه‌ای با نام «محمد داوود» انتخاب کرده است«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «سیدحسن خمینی: به خاطر خوبی ذات عمل و نیت خالص امام، بسیاری از افراد بد جامعه ناخودآگاه خوب شدند»، «بشار اسد در تلاش برای بمباران مواضع شورشی‌ها/ بازار دوما با حملات هوایی به آتش کشیده شد» و «یک روحانی حاضر در استادیوم، علیه داور شهادت داد»مرور مطبوعات/ ‌شنبه‌ ۲۴ مرداد/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.