حدادعادل: داعش برای انعکاس تصویر اشتباهی از اسلام به وجود آمده است

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «سکولاریسم به دنبال تضعیف اسلام سیاسی و اجتماعی در بلاد اسلامی است» و «داعش از احتمال مرگ ایمن الظواهری خبر داد»

حدادعادل: سکولاریسم به دنبال تضعیف اسلام سیاسی و اجتماعی در بلاد اسلامی است
روزنامه رسالت برای گزارش سخنرانی غلامعلی حدادعادل، مشاور عالی رهبری، در اختتامیه هشتمین کنگره بین‌المللی پزشکان جهان اسلام، عنوان «ضرورت اتحاد جوامع مسلمان در برابر سناریوی تضعیف اسلام توسط سکولاریسم» را انتخاب کرده و از قول وی آورده است:
– جوامع مسلمان در برابر سناریوی تضعیف اسلام توسط سکولاریسم باید وحدت داشته باشند.
– امروز مسلمانان جهان مایل به مدیریت اسلامی در کشورهای خود هستند و این چیزی است که رهبر عالیقدر انقلاب نیز با عنوان موضوع سبک زندگی اسلامی از آن یاد می‌کنند.
– تلاش فزاینده‌ای در تمام کشورهای اسلامی دیده می‌شود تا فرهنگ اسلامی را به عنوان یک نرم‌افزار از جامعه ایرانی معرفی کنند و در این راستا این تغییر بسیار بزرگ، تجربه خوبی برای سایر کشورهای اسلامی در قرن فعلی است.
– سکولاریسم همیشه به دنبال تبلیغ در کشورهای اسلامی بوده تا زندگی اجتماعی و دین را از هم جدا کرده و آنچه که در حال حاضر در جهان معاصر می‌بینیم این است که سکولاریسم به دنبال تضعیف اسلام سیاسی و اجتماعی در بلاد اسلامی است.
– آنچه که در خاورمیانه نظیر داعش به وجود آمده به این دلیل است تا تصویر اشتباهی از اسلام و کشورهای اسلامی به جهانیان ارائه دهند در حالی که اسلام معرفی شده توسط داعش و سایر جریان‌های افراطی و تندرو با اسلام ناب در تضاد است.

دیگر عناوین منتشر شده در روزنامه امروز، از این قرار است:

رئیس رسانه ملی: برخی جریان‌ها قصد جدایی مردم از رسانه ملی در ماه رمضان را داشتند

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه: ۲۵ درصد اسناد موقوفات در ۳ سال اخیر اخذ شد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اردبیل: حرم حضرت زینب (س) با جدیدترین فنون علمی مرمت می شود

داعش از احتمال مرگ ایمن الظواهری خبر داد

تظاهرات گسترده مردم بحرین برای آزادی شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت اسلامی وفاق ملی

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «رسالت» را مرور کرده است: «سکولاریسم به دنبال تضعیف اسلام سیاسی و اجتماعی در بلاد اسلامی است» و «داعش از احتمال مرگ ایمن الظواهری خبر داد»مرور مطبوعات/ ‌‌یک‌شنبه‌ ۱۱ مرداد/ روزنامه رسالت

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.