روحانیت، روحانیت است و صبر و تحمل و پایداری جزو وظیفه ذاتی ماست

حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی خطاب به حسن روحانی گفت: مبادا سخنانی بگویید که تندروها و تئوریسین‌هایی که خود را وکیل‌الدوله می‌دانند از آن سوءاستفاده کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی که به نمایندگی از طرف جامعه وعاظ و طلاب در مراسم صبح امروز دیدار روحانیون سراسر کشور با رئیس جمهور منتخب سخن می‌گفت، با بیان اینکه خدا را شکر که باز هم ملت ایران از شدت ناگواری‌ها و حوادثی که به اسلام وارد بود سربلند بیرون آمدند، اظهار داشت: این بار هم مرجع، روحانیت بودند که با حضور گسترده خود به صحنه انتخابات آمدند و به روحانیت روحانی رای دادند.

وی خطاب به روحانیون حاضر در مراسم گفت: شما عزیزان روحانی که تشریف آورده‌اید، مشمول نعمت بزرگی هستید که آن نعمت نعمت سخن گفتن است و همیشه باید از این نعمت خود در دفاع از دستاوردهای انقلاب بکوشید.

حجت‌الاسلام طباطبایی با اشاره به اینکه 4 اصل در حفظ دستاوردهای انقلاب از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: حفظ جایگاه رهبری و مراجع تقلید اولین اصل است که باید در این راه تلاش فراوانی کنیم. این انقلاب بدون تعارف توسط مرجع تقلید عالیقدر و بنیانگذار کبیر حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفته و این نقش روحانیت است که باید این انقلاب را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: روحانیت قدرت نرم است و با جنگ نرم دست و پنجه نرم می‌کند. امروز  دشمنان حوادث مختلفی را برای جمهوری اسلامی  پیش‌بینی کردند و این وظیفه روحانیت است که در جبهه جنگ نرم با این حوادث مقابله کند.  

طباطبایی حفظ دستاوردهای انقلاب را دومین اصل برشمرد و افزود: این دستاوردها کم نبوده و نیست. در این مقطع حوادث گوناگونی به وجود آمد، اما هیچ کدام از آنها نتوانستند دستاوردهای انقلاب را از بین ببرند. هر چند که لطمه‌ای به این دستاوردها وارد شد، اما به فضل الهی این لطمه و خدشه با کمک روحانیت از چهره انقلاب زدوده خواهد شد.

وی حفظ حرمت‌ها و حریم‌ها را سومین اصل و وظیفه روحانیون برشمرد و افزود: هر چند که در چند سال اخیر بسیاری از حرمتها شکسته شد، اما نباید اجازه داد که این بی‌احترامی‌ها به بدعت غلطی تبدیل شود. همه باید بکوشیم در آینده پشتیبان و حامی به تمام معنا از دستاوردهای انقلاب باشیم.

حجت‌الاسلام طباطبابی در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخی تندروی‌های صورت گرفته در چند سال اخیر گفت: تندروی در شان روحانیت نبوده و نیست. دشمن می‌داند که چه می‌کند و چه عمامه‌ به سرهایی بودند که تندروی‌هایی را برای انقلاب ایجاد کردند و بسیاری از دستاوردهای انقلاب را خدشه‌دار کردند که بر اساس همین تندروی‌ها، برخی‌ها گفتند که انقلاب کارایی ندارد.

وی اضافه کرد: روحانیت، روحانیت است و صبر و تحمل و پایداری جزو وظیفه ذاتی ماست.

طباطبایی بر همین اساس ضمن تقدیر از هوشمندی رهبر انقلاب در خلق حماسه سیاسی و جلوگیری از آسیب رسیدن به دستاوردهای انقلاب، تصریح کرد: هوشمندی رهبر انقلاب در این انتخابات نمود بارزی داشت. سخنان ایشان از عید نوروز به بعد درباب انتخابات مثال زدنی بود که مردم هم حقیقتا پذیرفتند؛ آقای روحانی بداند که اگر برای مردم کار کند خداوند با او خواهد بود. خدا را شکر که مسلمین دست به کار شدند و وظیفه شما روحانیون است که توطئه‌های آنها را در مسائل اقتصادی و فرهنگی نقش بر آب کنید.

وی در ادامه به توصیه برخی نقاط به رئیس جمهور منتخب پرداخت و افزود: آقای روحانی! شما رئیس جمهور همه مردم هستید و سخن‌ها و حرف‌های شما را همه دنیا خواهند شنید، مبادا دشمنان از سخنان شما برداشت کنند که از رهبری و مراجعه تقلید خدای ناکرده زاویه گرفته‌اید. حیثیت و بازگشت حرمت‌ها جزو وظیفه شما است که باید در این راه تلاش کنید.

طباطبایی خطاب به آقای روحانی گفت: مبادا سخن‌هایی برگزینید که تندروها و تئوریسین‌ها که خود را وکیل‌الدوله و امین بر مردم می‌دانند، از آن سوءاستفاده کنند. برشماست که در مورد مسائل عفاف و حجاب دقت کنید و مراقب باشید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید کسانی که در انقلاب نقش داشته‌اند را مورد احترام و تکریم قرار داد؛ خداوند برای حفظ انقلاب افرادی را می‌فرستد و حتما در ذخیره خود نیز افرادی را دارد که آقای روحانی شما از آنهایید.
حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی خطاب به حسن روحانی گفت: مبادا سخنانی بگویید که تندروها و تئوریسین‌هایی که خود را وکیل‌الدوله می‌دانند از آن سوءاستفاده کنند.حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.