حمایت یک سازمان یهودی از مساجد و مراکز اسلامی در لندن

یکی از سازمان‌های امنیت یهودی به صورت داوطلبانه اعلام کرد حاضر است کار حمایت از مساجد مسلمانان در شرق لندن را بر عهده بگیرد.

به گزارش پایگاه الفجر، اعضای این سازمان امنیت یهودی که در جنوب لندن قرار دارد با رهبران اقلیت مسلمان در شمال لندن دیدار کرده و به آنان پیشنهاد دادند در صورت موافقت و تمایل مسلمانان، می‌توانند مراکز اسلامی و مساجد مربوط به مسلمانان را در لیست ساختمان‌های مورد حمایت این سازمان قرار دهند.
 

بر اساس این گزارش، «حاییم هوچستر» از اعضای سازمان یهودی مذکور که خدمات خود را به شکل داوطلبانه و بدون گرفتن هزینه انجام می‌دهد، گفت: بستن قرارداد حمایت از مساجد و مراکز اسلامی در لندن می‌تواند آغاز همکاری بلند مدت میان دو اقلیت مسلمان و یهودی در انگلستان باشد.
 

« یوسف امیرات» از اعضای مجموعه گفت و گوی ادیان لندن نیز با بیان این که مرکز اقلیت‌های اسلامی در شمال لندن با پیشنهاد داوطلبانه سازمان یهودی موافقت کرد، افزود: هدف اساسی از این همکاری بیان این حقیقت است که مسلمانان و یهودیان می توانند به راحتی در کنار هم فعالیت کنند.
 

گفتنی است پس از کشته شدن یک افسر نظامی به دست دو تن از اسلام گرایان افراطی انگلیسی – نیجریه‌ای در لندن، رفتارهای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه علیه مسلمانان و نیز حمله به مراکز اسلامی و مساجد در انگلستان بیشتر شده و در این مدت حداقل سیزده مسجد در نقاط مختلف این کشور مورد تعرض قرار گرفته‌اند.

 

یکی از سازمان‌های امنیت یهودی به صورت داوطلبانه اعلام کرد حاضر است کار حمایت از مساجد مسلمانان در شرق لندن را بر عهده بگیرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.