محرومیت زائران سوری از مراسم حج برای دومین سال پیاپی

مقامات سعودی که سال گذشته مانع شرکت مردم سوریه در موسم حج شده بودند، امسال نیز این حق مسلم و قانونی را از آنها سلب و این امتیاز را به مخالفان سوریه واگذار کردند

دولت عربستان که یکی از حامیان اصلی گروه‌های مخالف و مسلح در سوریه به شمار می‌رود، اخیرا اعلام کرد: تنها ائتلاف مخالفان سوری است که از جانب مقامات سعودی مجاز به برنامه ریزی و سازماندهی امور حجاج سوری است.

“حاتم قاضی” معاون وزارت حج و سخنگوی عربستان، از توافق با ائتلاف مخالفان سوری درباره تدابیر ویژه برای صدور روادید برای سوری‌هایی که تمایل دارند در موسم حج امسال مشارکت کنند، خبر داده است.

وی در گفتگو با روزنامه عکاظ اعلام کرد: با ائتلاف مخالفان سوری درباره تدابیر ویژه اعطای روادید حج به سوری‌هایی علاقه‌مند به ادای مناسک حج در موسم حج امسال توافق به دست آمده است.

وی پیش بینی کرد، تعداد حجاج سوری در موسم حج امسال به پنج هزار نفر برسد.

معاون وزارت حج وسخنگوی عربستان اعلام کرد: هیئتی بلندپایه‌ای از ائتلاف مخالفان سوری به عربستان سفر و با مقامات وزارت حج دیدار کرد که طی آن توافقنامه‌ای میان دو طرف به امضا رسید و بر اساس آن ائتلاف مخالفان سوری مسئولیت تمام تدابیر و اقدامات مربوط به حجاج سوری مقیم ترکیه و اردن را برعهده می‌گیرد.

وی گفت: هماهنگی میان وزارت حج عربستان و سفارتخانه‌های این کشور در ترکیه و اردن برای اعطای روادید حج به سوری‌ها و ارائه همه تسهیلات به آنها انجام شده است.

وی اظهار داشت: تعداد کلی حجاج سوری پس از پایان تمام اقدامات و تدابیری که ائتلاف مخالفان سوری انجام می‌دهد، مشخص خواهد شد.

 

مرجع : پایگاه اطلاع رسانی حج

 
مقامات سعودی که سال گذشته مانع شرکت مردم سوریه در موسم حج شده بودند، امسال نیز این حق مسلم و قانونی را از آنها سلب و این امتیاز را به مخالفان سوریه واگذار کردند

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.