سمپوزیسیوم بین المللی «مبارزه با اسلام هراسی در یونسکو»

سازمان «مسلمانان مبتکر اروپا برای همزیستی اجتماعی» سمپوزیسیوم بین المللی «مبارزه با اسلام هراسی در یونسکو» را برگزار می کند.

سازمان «مسلمانان مبتکر اروپا برای همزیستی اجتماعی» سمپوزیسیوم بین المللی «مبارزه با اسلام هراسی در یونسکو» را در روز چهارم جولای در مقر یونسکو در پاریس برگزار می کند. به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « pages halal»، موضوعات اصلی این برنامه، بررسی اسرار و ترس های تلقین شده به افکار عمومی علیه اسلام و جامعه مسلمانان است. از زمان القای تفکر اسلام هراسی از حادثه 11 سپتامبر که عمدتا از ایده های شوک آمیز تمدنی سرچشمه می گیرد، عدم درک فرهنگی و اتکاء به ارزش های غربی باعث شد تا اسلام هراسی به شکل جدی ای خطرساز شود از همین رو برگزاری کنفرانس ها و مناظره های برای یافتن راه حل برای مقابله با اسلام هراسی در دنیای غرب به طور مرتب در حال برگزاری است. براساس نظرسنجی منتشر شده «IPSOS» در ژانویه 2013 که در خصوص نقش دین در جامعه فرانسه انجام شد از هر چهار فرانسوی یک نفر نسبت به اسلام بدگمان است، این آمار برای جامعه اسلامی بسیار خطرناک و نگران کننده است. باید خاطرنشان کرد که اسلام هراسی مغایر با احترام به حقوق انسانی است که در جوامع و دانشگاههای غربی بر لزوم رعایت آن تاکید می شود.
سازمان «مسلمانان مبتکر اروپا برای همزیستی اجتماعی» سمپوزیسیوم بین المللی «مبارزه با اسلام هراسی در یونسکو» را برگزار می کند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.