المیادین مدعی شد: جشن و خوشحالی مخالفان مرسی ازبیانیه ارتش مصر

شبکه خبری المیادین گزارش داد که در پی انتشار بیانیه ارتش مصر و مهلت 48 ساعته برای تحقق خواسته‌های مردم، مخالفان مرسی در میدان التحریر شعارهای شادی سر دادند.

به گزارش فارس به نقل از المیادین، در پی انتشار بیانیه ارتش مصر و تعیین مهلت 48 ساعته برای همه نهادهای مسؤول برای تحقق مطالبات مردم مصر فضایی از شادی سراسر تجمع‌های مخالفان حکومت را فرا گرفت. مخالفانی که در میدان التحریر تحصن کردند و به شادی پرداختند و از موضع ارتش در حمایت از مطالبات مردم استقبال کردند. خبرنگار المیادین تأکید کرد که مردم در میدان التحریر شعار «ما نخواهیم رفت او خواهد رفت» و «زنده باد مصر» را سر داده‌اند و تأکید کردند که فردا با برپایی تظاهرات میلیونی، عصیان مدنی کاملی اجرا خواهند کرد. از سوی دیگر حامیان «محمد مرسی» رییس جمهور مصر که در اطراف مسجد «الرابعه العدویه» گرد هم آمدند در حالتی از بهت و حیرت فرو رفتند و سکوت سراسر تجمعات آنها را فرا گرفته است. در همین راستا با توجه به اعلام گروه‌های حامی مرسی که تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهند داد مرسی سقوط کند، نگرانی‌هایی درباره احتمال تلاش‌ برخی گروه‌های تندرو برای کشاندن اعتراض‌ها به سوی طائفه گری نیز وجود دارد. ارتش مصر دقایقی پیش با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که تنها 48 ساعت به همه گروه‌های سیاسی فرصت می‌دهد تا مطالبات مردم محقق شود. ارتش مصر اعلام کرد که هر چه زمان بیشتر بگذرد، تفرقه و دودستگی نیز بیشتر خواهد شد و بنابراین در صورتی که راه حلی مطرح نشود ارتش نقشه راه آینده را مشخص خواهد کرد. در این بیانیه همچنین تاکید شد که ارتش در عرصه سیاست و قدرت بی‌طرف است و به خروج از رویکرد دموکراتیک تن نخواهد داد.
شبکه خبری المیادین گزارش داد که در پی انتشار بیانیه ارتش مصر و مهلت 48 ساعته برای تحقق خواسته‌های مردم، مخالفان مرسی در میدان التحریر شعارهای شادی سر دادند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.