انگیزه مهاجم به آیت‌الله مکارم؛ ناراحتی روانی یا دلایل ضدتقریبی

پس از گمانه‌زنی‌های مختلف در زمینه انگیزه فرد مهاجم به آیت‌الله مکارم شیرازی،دفتر این مرجع تقلید اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کرد.

همواره در طول تاریخ، علما و خصوصاً مراجع تقلید، مورد احترام عامه مردم بوده‌اند و حتی کسانی که گاه مسائل دینی را به جا نمی‌آوردند احترام علما را حفظ می‌کردند، حتی بسیاری از آنان به تنهایی در جامعه تردد می‌کردند و کسی متعرض آنان نمی‌شد و البته امروزه نیز چنین است.
اما در مراسم عمامه‌گذاری هفتاد نفر از طلاب حوزه علمیه قم در مدرسه امیرالمؤمنین (ع) که پیش از ظهر روز عید غدیر برگزار شد، فردی به سمت آیت‌الله مکارم شیرازی حمله کرد. این فرد که با هدف آزار رساندن به این مرجع تقلید به سوی وی حمله‌ور شد، با هوشیاری نیروهای حفاظت دفتر آیت‌الله دستگیر شد؛ رسانه‌ها واقعه را چنین گزارش کردند.
پس از آن، گمانه‌زنی‌های مختلفی در زمینه انگیزه این فرد صورت پذیرفت. با وجود آن که برخی از حاضران می‌‌گویند از آنجا که آیت‌الله مکارم شیرازی اندیشه‌های تقریبی دارند، فرد مهاجم از افرادی بوده است که دیدگاه‌های ضد تقریبی داشته است.

با وجود این احتمالات، در همین زمینه دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز در مجلس جشنی که به مناسبت عید سعید غدیر و عمامه‌گذاری گروهی از طلاب در دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) تشکیل شده بود جریانی پیش آمد که متأسفانه بعضی از سایت‌ها آن را نادرست نقل کرده بودند.
جریان از این قرار بود، فردی که ناراحتی روانی دارد و بارها به دفتر معظم له مراجعه کرده و به او کمک نموده بودند، امروز هم شاید برای گرفتن کمک وارد مجلس شد و از آنجا که ازدحام جمعیت بسیار زیاد بود محافظین به او پیشنهاد کردند که در همان پایین مجلس بنشیند. او عصبانی شد و با کفش خود محکم به یکی از محافظین کوبید و به طرف جایگاهی که معظم له نشسته بودند، حرکت کرد. محافظین او را گرفته و به خارج هدایت کردند و تا امروز عصر نیز آزاد بود و شنیده شد که او را به تازگی دستگیر کرده‌اند. نه توطئه‌ای در کار بود و نه برنامه خاصی. امیدواریم ناقلان اخبار تقوای خبرنگاری را در کار خود بیشتر رعایت کنند و از مرکز اصلی خبر، خبر را دریافت دارند.پس از گمانه‌زنی‌های مختلف در زمینه انگیزه فرد مهاجم به آیت‌الله مکارم شیرازی،دفتر این مرجع تقلید اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.