قالب جدید دین‌آنلاین رونمایی شد

پایگاه تحلیلی خبری دین‌پژوهی دین‌آنلاین از فرخنده روز عید بزرگ غدیر تبرک می‌جوید تا به قالبی نو بر مخاطبان فرهیخته خود قامت عرضه کند.

پایگاه تحلیلی خبری دین‌پژوهی دین‌آنلاین که در نیمه شعبان سال گذشته خورشیدی پا به میدان رسانه‌های برخط گذاشت از فرخنده روز عید بزرگ غدیر تبرک می‌جوید تا به قالبی نو بر مخاطبان فرهیخته خود قامت عرضه کند.
دین آنلاین با تحولی رو به پیش در رویکرد به ارائه مطالب تخصصی در قالبی جدید، بنا بر آن گذاشته است که تجربه مخاطبان خاص و سهولتِ دسترسی‌ِ آن‌ها به مطالبی که ارائه می‌دهد را دگرگون سازد. دغدغه‌مندی برای نمایش زیبای محتویات این سایت که از زاویه دید دینی به موضوعات روز می‌پردازد چنان انگیزه‌ای کاری را در گردانندگان سبب شد که در پی ماه‌ها تلاش و کوشش، اینک، شاکله‌ای را رو می‌نمایند که برای مخاطب، در عین سادگی، کاربردی نیز هست.‎
دین‌آنلاین، امید دارد که روندِ پیش‌روی و صعود برای رسیدن به سایتی اصیل، علمی و منحصربه‌فرد در زمینه‌ی دین‌ و دین‌پژوهی را، چنان که سعی کرده است در پانزده‌ماهِ گذشته تحقق بخشد، هم‌چنان در دستورِ کارِ خویش قرار دهد و تحولِ حاضر نیز به کامِ مخاطبانِ خود بنشیند.
چنان که آشکار است، این تحول در بدوی‌ترین تجربه‌ی کاربری، سه ستون را در صفحه اصلی سایت ارائه می‌کند: پرونده، اندیشه و دیدگاه.
از این پس، ستون پرونده، موضوعات تخصصی گوناگون را در بسته‌های متنوع و در قالبی نو ارائه می‌کند. تلاش بر آن است که ستونِ پرونده مسائلِ اساسی و مهمِ دین و دین‌پژوهی را در دستورِ کار خود قرار دهد؛ مسائلی که طرحِ آن‌ها، نیاز به گفت و شنودهای متفاوت و هم‌چنین تعددِ مطالب برای درکِ بهترِ موضوع است.
ستون اندیشه مجموعه یادداشت‌ها و نوشته‌های نویسندگان را در ذیل موضوعات «دیدگاه»، «مقاله»، «انعکاس»، «گفتگو»، «اقتراح» و «نقد و گزارش»، پیش روی مخاطبان می‌نهد. موضوعاتی که هر کدام، در قالبِ خاص خود و با توجه به نظرِ نویسندگانِ آن منتشر می‌شوند.
ستون اخبار نیز در موضوعاتی مانند «سیاست»، «فرهنگ و هنر»، «حقوق»، «کتاب»، «حوزه وروحانیت»، «اقتصاد» و «ادیان و مذاهب»، خبرها را بسته‌بندی می‌کند.
در صفحاتی که زبانه‌ی فیروزه‌رنگِ گشودن آن‌ها در سمتِ راست و چپ صفحه اصلی سایت دیده می‌شود «تریبون هفته»، «نظرسنجی»، «جهان ادیان» و «دین‌آنلاین و شما» گنجانده شده است. هر کدام از این زبانه‌ها، دسترسیِ سریعی به مخاطبان برای کنکاشِ دیگر عناوینِ سایت می‌دهد.
مخاطبان دین آنلاین در پایین صفحه اصلی سایت، جدیدترین، پربحث‌ترین، پیشنهاد دین‌آنلاین و پربازدیدترین مطالبِ دین‌آنلاین را می‌توانند مطالعه کنند. علاوه‌ بر این‌ها، صفحه‌ی مطالعه‌ی مطالبِ سایت نیز دگرگون شده است. از این پس، مخاطبانِ دین‌آنلاین می‌توانند در ظاهری زیبا‌تر و هم‌چنین کاربردی‌تر مطالبِ سایت را مطالعه فرمایند و هم‌چنین، از امکاناتِ مختلفی چون «توصیه‌ی مطلب»، «ارسالِ مطلب»، «نظردهی سریع» و «پاسخ‌ به نظراتِ دیگران» نیز بهره‌مند شوند.
دین‌آنلاین امیدوار است قالب جدید، سبب بیشتر شدن تعامل فرهیختگان دین‌پژوه از طریق این پایگاه تخصصی با یکدیگر و عموم مخاطبان فاضل و ارجمند گردد.پایگاه تحلیلی خبری دین‌پژوهی دین‌آنلاین از فرخنده روز عید بزرگ غدیر تبرک می‌جوید تا به قالبی نو بر مخاطبان فرهیخته خود قامت عرضه کند.با فرا رسیدن عید سعید غدیر

مطالب مرتبط
منتشرشده: 6
 1. احمد علی

  وای. طراحی سایت خیلی راحت و خوب شده. دست شما درد نکنه. فقط چرا اکثر قسمت‌های دین‌آنلاین و شما در دسترس نیست!؟

  1. فنی سایت

   با تشکر از توجه شما، احتراما به اطلاع می‌رسانیم بخش «دین‌آنلاین و شما» و برخی دیگر قسمت‌‌های سایت، به زودی راه‌اندازی یا تکمیل خواهند شد.
   از همراهان صمیمی دین‌آنلاین تقاضا می‌کنیم، فارغ از مواردی که هنوز تکمیل نشده‌اند، اگر ایراد یا ابهامی در قسمت‌های مختلف سایت می‌بینید در نظرات همین مطلب ما را مطلع کنید تا نسبت به رفع یا توضیح آن اقدام نماییم.
   با تشکر
   سرپرست فنی سایت

 2. حسن اجرایی

  سلام. خسته نباشید. مشخصه برای طراحی جدید خیلی زحمت کشیدید اما بیش از اندازه رنگ‌وارنگ شده و از سادگی در اومده. این همه طرح و رنگ و نقش آدم رو از محتوا دور میکنه.

  از صفحه اصلی سایت که بگذریم، الزامات طراحی جدید باعث شده متن نوشته‌ها رو داخل یه فریم زندانی کنید و خوندن متن نیازمند اسکرول ثانوی باشه. انصافا این کار دیگه سال‌هاست جزء تاریخ وب شده. ما وارد صفحه اصلی مطلب میشیم که خود نوشته رو بخونیم، بعد شما باکس مطلب رو کوچیک میکنید و مخفیش میکنید؟ که چی بشه؟

  به هر حال خسته نباشید و موفق باشید.

  1. فنی سایت

   جناب آقای اجرایی
   با تشکر از توجه شما
   در طراحی جدید سعی شده قالبی پویا عرضه شود. فارغ از نمای آبی رنگ سایت، که تم طراحی قبلی را حفظ کرده، فقط یک رنگ نارنجی به کار اضافه کرده‌ایم تا باکس‌های ثابت در نظر متمایز باشند.
   عزیزان خرده‌گرافیک‌های سایت را برای جلوگیری از خستگیِ چشم و کسالتِ مخاطبانِ ثابتِ روزانه، از ما بپذیرند.
   در مورد متن، فارغ از کهنگی یا نو بودن یک روند، به اقتضائات سایت توجه کردیم. دین‌آنلاین گاهی با مطالب طولانی همراه است؛ مشکلی که در فضای آنلاین، مخاطب را قبل از ورود به متن، از صفحه خارج می‌کند. لذا سعی کردیم به گونه‌ای نمای کلی هر مطلب را مقابل دیدگان بازدیدکننده قرار دهیم تا ضمن توجه به اصل مطلب، نیم‌نگاهی به «مطالب مرتبط»، «مطالب توصیه‌شده» و مهمتر از همه «نظرات» داشته باشد. پس بازخوانی این شیوه از تاریخِ وب، شاید برای مخاطبان دین‌پژوه و دغدغه‌مند سودمند باشد.
   البته ایرادهایی جدی در مورد اسکرول وجود دارد که پیگیر رفع آن‌ها هستیم.
   با ما همراه باشید
   سرپرست فنی سایت

 3. مرتضی

  خیلی هم خوبه
  تو سایتای خبری تحلیلی من همچین کاری ندیده بودم لااقل. به نظرم در عین سنگینی و وجاهت، شاداب و زنده است. دسترسی ها هم خوب چیده شدن.
  ولی خیلی مشکل داره هااا. زودتر درستش کنین

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.